بهداشت نیوز/ هنگامی که فشار خون شما بیش از حد بالا است و تحت کنترل نیست، زمانی که فشار خون بالا به یک مشکل جدی سلامت تبدیل می شود می تواند زندگی شما را به خطر بیندازد، فشارخون بالا یا «قاتل خاموش» یک اختلال قلبی و عروقی است که بر سلامت تعداد بی شماری از مردم در سراسر جهان تاثیر می گذارد.
علاوه بر حفظ رژیم سالم و متعادل با ورزش منظم، می توانید با یک تکنیک چینی فشار خون خود را در زمانی که به یکباره بالا می برد، کاهش دهید.
فشار خون بالا خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی یا سایر بیماری های جدی را افزایش می دهد.

فشار خون بالا چیست؟
فشار خون نیرویی است که قلب با آن نیرو خون خود را از طریق شبکه ای از شریان ها، رگ ها و مویرگ ها به ارگان های بدن پمپ می کند.
فشار خون سیستولیک (بالا) در بزرگسالان حدود ۱۲۰ میلی متر جیوه در فعالیت بدنی و ۸۰ میلی متر جیوه در هنگام استراحت است.
فشار خون سیستولیک (فشار بالا) بیش از ۱۴۰ میلی متر و دیاستولیک (فشار پایین) فشار خون بیش از ۹۰ میلی متر جیوه فشار خون بالا محسوب می‌شود.
فشار خون بالا قاتل خاموش نامیده می شود چرا که علامتی ندارد و فرد تا مدت ها از فشار خون بالااگاهی ندارد تا اینکه با سکته قلبی و مغزی سراغ شما می آید.
گاهی اوقات فشار خون بالا با ایجاد اسپاسم در سر و سینه، سرگیجه و خستگی بروز می کند.

تکنیک طب چینی برای کاهش فشار خون
علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش، ما به شما روش چینی باستانی معرفی می کنیم که فشار خون بالا را در عرض پنج دقیقه کاهش می‌دهد.
این روش سنتی چینی مبتنی بر فشار بوده و از منظر طب چینی برای کاهش فشار خون بالا در لحظه موثر است اما درمان فشار خون بالا نیست و درمان آن تنها مصرف دارو، رژیم غذاای سالم، کاهش وزن و فعالیت بدنی است.
تکنیک های طب سنتی چینی بر اساس انرژی بین نقاط مختلف فشار بدن و طب فشاری پایه گذاری شده است.
این تکنیک طب سنتی چینی با فشار بر سه نقطه خاص در عرض چند دقیقه فشار خون را می دهد.

کافی است تا انگشت خود را روی نقطه یک قرار دهید و در هر دو طرف گردن، مسیر بین نقطه یک تا ۲ را با فشار ملایم طی کنید، باید ۱۰ بار این فشار بین نقطه یک تا ۲ را در طول سه دقیقه تکرار کنید.
پس از اعمال فشار بر روی خط بین نقطه یک تا ۲، نوک انگشتان خود را روی نقطه سه به فاصله نیم اینچ از نرمه گوش قرار دهید و مطابق عکس این نقطه را در هر دو طرف صورت برای یک دقیقه فشار دهید.
البته باید توجه داشته باشید که تاثیراین عمل به استرس یا دیگر عوامل عاطفی وابسته بوده و تاثیر آن در در افراد مختلف متفاوت است و جایگزین درمان و مراجعه به پزشک محسوب می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar