آخرین خبر/ ون گوگ نقاش معروف هلندی، آثار هنری درجه یکی دارد که کارگردان‌های زیادی در دنیا با الهام از آن‌ها در فیلم‌هایشان، سکانس‌های به یاد ماندنی و هنرمندانه‌تری ساخته‌اند. در این کلیپ، برخی بهره‌برداری‌های سینما از نقاشی‌هان ون‌گوگ را می‌بینید. «پرتقال کوکی» استنلی کوبریک، «تانگوی شیطان» بلا تار، «سرگیجه» آلفرد هیچکاک و «رویاها» آکیرا کوروساوا از جمله این فیلم‌هاست.

علاوه بر این، ون گوگ سوژه فیلم‌سازی برای بسیاری از کارگردان‌هاست. به عنوان نمونه فیلم سینمایی «بر دروازه ابدیت» که تلاش در رد خودکشی این هنرمند معروف دارد. این فیلم در سال 2018 به نمایش درآمد و «ویلم دفو» بازیگر معروف فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی» و «گزارش فرانسوی» در آن نقش ون گوگ را بازی کرد و نامزد دریافت جایزه اسکار در همان سال شد. او به خوبی توانسته با «ون گوگ» جفت‌وجور شود و در قالب یک هنرمند مجنون جلوی دوربین برود.

چرا باید «بر دروازه ابدیت» را دید؟
این فیلم سال‌های آخر زندگی این هنرمند را روایت می‌کند و یکی از ‌جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی است که درباره ون گوگ ساخته شده. جولیان اشنابل کارگردان «بر دروازه ابدیت» اهل آمریکا است و یک‌پا نقاش. درک هنرمندانه او از زندگی یک نقاش باعث شده این فیلم در سطح یک فیلم‌زندگینامه ویکی‌پدیایی باقی نماند. بریده شدن گوش چپ، اقامت در بیمارستان روانی و خودنگاره‌ها، تنها بخشی از زندگی 37 ساله و متلاطم ون‌گوگ است که درباره هر کدام شک و تردیدهایی وجود دارد و می‌تواند موضوع فیلم‌های دیدنی و قابل تامل از زندگی نقاش تابلو «شب‌های پرستاره» باشد. گفته می‌شود ون گوگ در سال آخر زندگی‌اش در افسرده‌ترین حالت ممکن به سر می‌برده است و این باعث شده در 2 ماه پایانی زندگی خود 90 تابلو نقاشی به جای بگذارد.
«بر دروازه ابدیت» وام گرفته از نقاشی رنگ روغنی است که ون گوگ زمانی که در جنوب فرانسه زندگی می‌کرد دو ماه پیش از درگذشتش آن را کشیده بود. 

>> لینک تماشای فیلم بر دروازه ابدیت

شاید از این فیلم هم خوشتان بیاید:.

.

.

.

.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar