برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

۲/۵ هکتار ویلاسازی در دامغان تخریب شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
۲/۵ هکتار ویلاسازی در دامغان تخریب شد

ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: ۲ و نیم هکتار ویلاسازی غیرمجاز در مناطق روستایی این شهرستان در اجرای طرح مقابله با تغییر کاربری‌ اراضی کشاورزی تخریب شد.

علی اصغر امامیون، مدیر جهاد کشاورزی دامغان اظهار کرد: عملیات تخریب سه مورد ویلاسازی غیرمجاز در سطح برخی از مناطق خوش آب‌وهوای دامغان اجرا شد.

وی با اشاره به اجرای گشت‌های مستمر با هدف حفاظت از اراضی کشاورزی بیان کرد: با اطلاع از شناسایی تغییر کاربری زمین کشاورزی و با حکم قضایی، عملیات تخریب سه مورد ویلاسازی غیرمجاز در دامغان به اجرا درآمد.

امامیون با بیان اینکه این ویلاسازی‌های غیرمجاز در آهوانو، دیباج و کلاته انجام شده بود، افزود: حکم تخریب این ویلاها از سوی مقامات قضائی پس از شناسایی این تغییر کاربری‌های غیرمجاز توسط گشت امور اراضی صادر شد و تخریب صورت گرفت.

این مسئول با اشاره به تغییر کاربری غیرمجاز و ویلاسازی در سطح ۲ و نیم هکتار در این عملیات و اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی، گفت: امنیت غذایی کشور وابسته به اراضی کشاورزی است و از این رو حفاظت از این اراضی بسیار حائز اهمیت است.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان با بیان اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی به جد از سوی این مدیریت در حال انجام است گفت: شهروندان هر گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را از طریق تلفن ۱۳۱ اطلاع دهند تا از سودجویی برخی افراد و تخریب اراضی ارزشمند کشاورزی جلوگیری شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today