ایرنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت که ۲.۵ تن چوب‌ غیرمجاز درخت تاغ در پلاک راشته ماهدشت شهرستان کرج کشف و ضبط شد.
حامد فرضی افزود: نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان نظرآباد استان البرز در گشت و پایش اراضی ملی و دولتی و درختچه‌های مناطق بیابانی نجم‌آباد این شهرستان موفق به شناسایی عامل قطع درختان تاغ شدند .
وی بیان داشت: این فرد با قطع درختان تاغ آنها را به اطراف منطقه ماهدشت کرج انتقال و تبدیل به زغال می کرد.
فرضی ادامه داد: پس از تنظیم شکواییه و پیگیری موضوع در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد و همکاری موثر قاضی شعبه اول بازپرسی با انجام تحقیقات، متهم شناسایی شد که به دلیل سکونت نامبرده در ماهدشت کرج، دستور نیابتی اخذ شد.
متعاقب آن پس از اقدامات لازم و تلاش گسترده و با همکاری ضابطین عام و فرماندهی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز و و همچنین ریاست اداره، خودروی موصوف توقیف شد.
در حین ماموریت به دلیل اخذ دستگیری متهم با نام « س.ی» یک کوره زغال شناسایی و مقادیری زغال کشف شد.
وی تأکید کرد: چنانچه افرادی با شیوه‌های مختلف قصد دست‌اندازی و بهره‌برداری غیرمجاز از جنگل‌ها و مراتع را داشته باشند برابر قوانین و مقررات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با آن‌ها برخورد خواهد شد.
فرضی از فعال بودن گشت خودرویی و پیاده در عرصه‌های ملی شهرستان به‌ صورت ۲۴ ساعته خبر داد و ادامه داد: اجرای طرح‌های ضربتی مبارزه با قاچاق چوب و زغال، افزایش کنترل و نظارت توسط یگان حفاظت و قرقبانان، آگاه‌سازی مردم و استفاده از توان مردم برای حفاظت از منابع طبیعی از مهمترین فعالیت‌ها در خصوص قطع درختان، قاچاق چوب و زغال است.
جنگل‌های تاغ به منظور تثبیت ماسه های روان کاشته شده است .
استان البرز دارای ۴۳۰ هزار هکتار اراضی ملی و دولتی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af