فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: 13 بيمار جديد مبتلا به کرونا ويروس طي 24 ساعت گذشته در استان شناسايي شد.

فرزين رضاعي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان اظهار کرد: طي 24 ساعت گذشته 13 بيمار جديد مبتلا به کرونا ويروس در استان شناسايي شده است.

وي با بيان اينکه در حال حاضر 98 بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند، خاطرنشان کرد: 32 بيمار کرونايي در بيمارستان توحيد سنندج، يک بيمار در بيمارستان بعثت سنندج، 18 بيمار در بيمارستان کوثر سنندج، 12 بيمار در بيمارستان امام خميني(ره) سقز، 11 بيمار در بيمارستان فجر مريوان، 5 بيمار در بيمارستان شهيد بهشتي قروه، 8 بيمار در بيمارستان امام حسين بيجار، 5 بيمار در بيمارستان بيمارستاني سيناي کامياران، 5 بيمار در بيمارستان رازي بانه و يک بيمار در بيمارستان صلاح‌الدين بانه بستري هستند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان تصريح کرد: حال 31 نفر بيمار مبتلا به کرونا در استان وخيم و در بخش ويژه(آي سي يو) بستري هستند.

رضاعي با بيان اينکه در 24 ساعت گذشته تاکنون هيچ بيمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، گفت: آمار فوت‌شدگان بر اثر بيماري کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون 432 نفر بوده است.

به گفته وي، تا اين لحظه 82 نفر در سقز، 150 نفر در سنندج، 38 نفر در قروه، 32 نفر در بانه، 25 نفر در بيجار، 25 نفر در مريوان، 38 نفر در کامياران، 32 نفر در ديواندره و 10 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به کرونا ويروس جان خود را از دست داده و به صورت بهداشتي و با رعايت دستورالعمل‌هاي مرتبط دفن شده‌اند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاري اجتماعي، استفاده از ماسک، شست‌وشوي مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجراي اصول بهداشتي و قرنطينگي را تا قطع زنجيره اين ويروس مهلک رعايت کنيد در غير اين صورت افزايش تعداد زياد مبتلايان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهيم بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online