فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 13 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس طی 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 13 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 98 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، خاطرنشان کرد: 32 بیمار کرونایی در بیمارستان توحید سنندج، یک بیمار در بیمارستان بعثت سنندج، 18 بیمار در بیمارستان کوثر سنندج، 12 بیمار در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، 11 بیمار در بیمارستان فجر مریوان، 5 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی قروه، 8 بیمار در بیمارستان امام حسین بیجار، 5 بیمار در بیمارستان بیمارستانی سینای کامیاران، 5 بیمار در بیمارستان رازی بانه و یک بیمار در بیمارستان صلاح‌الدین بانه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: حال 31 نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تاکنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، گفت: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون 432 نفر بوده است.

به گفته وی، تا این لحظه 82 نفر در سقز، 150 نفر در سنندج، 38 نفر در قروه، 32 نفر در بانه، 25 نفر در بیجار، 25 نفر در مریوان، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده و به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online