باشگاه خبرنگاران/ رييس اداره حفاظت محيط زيست سقز از رفع تصرف ۱۴ هزار و ۸۴۷ مترمربع از اراضي ملي واقع در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق شهرستان سقز خبر داد.

فرهاد سيف پناهي، رييس اداره حفاظت محيط زيست سقز گفت: انجام گشت و کنترل‌هاي مستمر و پيگيري‌هاي جدي و بدون وقفه باعث شد ۱۴ هزار و ۸۴۷ متر مربع از اراضي ملي منطقه حفاظت شده عبدالرزاق در شهرستان سقز رفع تصرف و از دست متجاوزان خارج شود.

وي افزود: مناطق حفاظت شده قوانين مختص به خود را دارد و هرگونه دخل و تصرف خارج از ضوابط و مقررات سازمان حفاظت محيط زيست در آن‌ها ممنوع است.

رييس اداره حفاظت محيط زيست سقز ادامه داد: بعضي افراد به منظور سودجويي و تصرف منابع ملي و يا به دليل عدم آگاهي به اين مناطق، باعث تخريب و برهم زدن اکوسيستم بکر اين مناطق مي‌شوند.

سيف‌پناهي يادآور شد: در صورت تکرار و تصرف موارد خلع يد شده علاوه بر مجازات مقرر قانوني، طبق مواد ۶۹۰ و ۶۹۳ قانون مجازات اسلامي نيز با تخريب‌کنندگان و زمين‌خواران اراضي ملي به‌شدت برخورد مي‌شود.

وي از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز، تخريب، تصرف اراضي ملي، شکار و صيد، آلودگي محيط زيست، آتش سوزي در محدوده منطقه حفاظت شده موضوع را به اداره حفاظت محيط زيست شهرستان و پاسگاه‌هاي محيط باني مستقر در منطقه اطلاع دهند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online