باشگاه خبرنگاران/ استاندار گيلان گفت : وضعيت در برخي شهرستان‌هاي استان به ويژه مرکز گيلان قرمز است و هم وطنان براي مهار کرونا سفر خود را به زمان ديگري موکول کنند.

ارسلان زارع، استاندار گيلان گفت: با اشاره به تاثير مسافرت در شيوع ويروس کرونا و نيز وضعيت قرمز گيلان، تاکيد کرد که هم‌وطنان از سفر به گيلان خودداري کرده و انجام آن را به زمان ديگري موکول کنند.

او افزود: وضعيت در برخي شهرستان‌هاي استان به ويژه مرکز گيلان، قرمز است، اما مردم با درک صحيح شرايط، در روز‌ها و شب‌هاي اخير با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي به عزاداري پرداخته اند.

استاندار گيلان، با بيان اينکه مراودات اجتماعي و ارتباط مردم با يکديگر به عنوان مهمترين عامل شيوع ويروس کرونا به لحاظ علمي از سوي کارشناسان وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهاني اثبات شده، گفت: به تکرار از هموطنان خواسته ايم که از مسافرت به جز در موارد اضطرار، خودداري کنند.

زارع افزود: اگرچه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال که ايام نوروز و تابستان، گيلان مقصد سفر گردشگران بوده؛ شاهد ميزان کمتري از سفر هستيم، اما مجددا تاکيد مي‌کنم که به واسطه وضعيت قرمز استان و براي حفظ سلامت خانواده‌ها و هم استاني‌هاي ما و نيز مسافران، از سفر به گيلان در تعطيلات پيش رو پرهيز شود.

او تصريح کرد: از گيلانيان دوستدار اهل بيت پيامبر که براساس رسوم پيشين در چنين ايامي به استان سفر مي‌کردند و اکنون خارج از استان هستند نيز انتظار دارم در تعطيلات تاسوعا و عاشوراي حسيني امسال، به زادگاه خود سفر نکنند و مسافرت را به زمان بهتري موکول کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گيلان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گيلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today