فارس/ مدير کل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: طرح نذر خون امسال با يک حساسيت و اهميت ويژه‌اي به عنوان گراميداشت شهداي مدافع سلامت به دو منظور هم اهداي پلاسما بهبوديافتگان از کرونا و هم اهداي خون برگزار مي‌شود.

پژمان صالحي‌فر، مدير کل انتقال خون استان کرمانشاه امروز در خصوص طرح نذر خون، اظهار داشت: شيوع ويروس کرونا شرايط ويژه‌اي را در کشور رقم زده و تاثير خود را در همه فعاليت‌هاي روزمره گذاشته از جمله نحوه برگزاري عزاداري‌هاي ابا عبدالله الحسين(ع) را تحت تاثير خود قرار داده است.
وي به  تاثير منفي اين ويروس منحوس بر روي ذخاير خون در کشور اشاره و بيان کرد: با شيوع ويروس کرونا آمار اهدا کنندگان خون، اين مايه حيات بخش در کشور پايين آمده در حالي که نياز به خون اصلا کم نشده است.
مدير کل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به اجراي طرح نذر خون، گفت: طرح نذر خون طي سال‌هاي گذشته هم از اول محرم تا روز اربعين اجرا مي‌شد، اما امسال با يک حساسيت و اهميت ويژه‌اي به عنوان گراميداشت شهداي مدافع سلامت به دو منظور هم اهداي پلاسما بهبوديافتگان از کرونا و هم  اهداي خون برگزار مي‌شود.
صالحي‌فر از آمادگي پايگاه‌هاي انتقال خون کرمانشاه براي خون‌گيري از عزاداران خبر داد و افزود: در اين راستا همه روزه از ساعت هشت صبح تا ساعت 19 در خدمت مردم هستيم و روز تاسوا و عاشورا هم از هشت صبح تا 20 شب پذيراي مردم هستيم .
وي از مردم خواست مراجعه و طرح نذر خون را فقط منحصر به روز تاسوا و عاشورا نکنند و تصريح کرد: خون را را نمي‌توان در کارخانه توليد کرد و يا آن را خريداري کرد تنها منبع تامين آن حضور اهداد کنندگان خير است و طول عمر طولاني هم براي نگهداري ندارد که بتوانيم ذخيره‌هاي خيلي بلند مدت داشته باشيم پس حضور مستمر و هميشگي اهداکنندگان ارزشمند و علي‌الخصوص است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today