رهياب/ امروز با توجه به شيوع کرونا، مردم ولايت مدار خوزستان تهديد کرونا را به فرصت تبديل کرده اند و در کوچه و بازار با رعايت پروتکل هاي بهداشتي، عزاداري سالار شهيدان امام حسين عليه السلام را چون سال هاي گذشته به پا داشته اند.

روضه هاي خانگي به عنوان يکي از قديمي ترين سنت هاي عزاداري در ميان مردم خوزستان، همواره از اهميت خاصي نزد عزاداران برخوردار بوده و اکثر افرادي که ارادت خاصي به خاندان اهل بيت(ع) داشته اند، بي شک يا باني روضه بوده اند و يا مستمع آن. روضه هايي که کاملا بي ريا و به ساده ترين شکل ممکن برپا مي شده و تنها دغدغه بانيان و مستمعان، چيزي نبوده جز اقامه عزا براي خاندان اهل بيت و اباعبدالله الحسين(ع).
امروز باتوجه به شيوع کرونا، مردم ولايت مدار خوزستان تهديد کرونا را به فرصت تبديل کرده اند و در کوچه و بازار با رعايت پروتکل هاي بهداشتي، عزاداري سالار شهيدان امام حسين عليه السلام را چون سال هاي گذشته به پا داشته اند.
 روضه به معناي گريه صرف نيست بلکه برکات بسياري دارد که در کلام علما و بزرگان دين تبيين شده است و در روضه هاي خانگي ما به دنبال تبيين هدف اباعبدالله الحسين(ع) يعني اصلاح گرايي هستيم، بنابراين اگر اين هدف به طور مداوم تکرار شود، بسياري از مشکلات اخلاقي برطرف مي شود، اگر جلسات روضه، به عنوان مدرسه اي قرآني عمل کند، افراد به درستي هدايت شده و در مسير دستورات الهي حقرار مي گيرند. هدفي که اهل بيت نيز بدنبال آن بودند و ما نيز مي توانيم با همين شيوه، به اهدافي ارزشمند دست يابيم. 
درست است که ما در هيات هاي چند هزارنفري قدرتمان را به رخ دشمنان شيعه مي کشيم اما روضه هاي خانگي هم اجتماعات باارزشي هستند که قادرند بنيان خانواده را تقويت کرده و گسست هاي امروزي در درون خانواده را از بين ببرند. اگر در خانه اي حتي براي ساعتي، ذهن جوانان به فضاي متفاوتي از زندگي امروزي هدايت شود و با تبيين اهداف حسين بن علي(ع)، بارقه اميدي در درونش ايجاد شود، قطعا دستاوردهاي زيادي بدست خواهد آمد، بنابراين جا دارد که بيش از پيش نسبت به برگزاري روضه هاي خانگي توجه داشته باشيم و حتي با کمترين امکانات، شرايط برپايي روضه را در خانه هايمان فراهم کنيم.
همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today