فارس/ دختر کاراته کاي ايلامي، گفت: براي رسيدن به هدف‌هايم جنگيده‌ام و هيچ‌ وقت به باخت قانع نبوده‌ام؛ ضمن جبران ضعف‌ها در سريع‌ترين زمان ممکن دوباره به ميدان مبارزه برگشته‌ام.

کاراته يکي از محبوب‌ترين ورزش‌هاي رزمي جهان به حساب مي‌آيد؛ ورزش‌هاي رزمي سبب هماهنگي ميان اعضاي بدن و ايجاد تمرکز ذهني مي‌شوند؛ در زندگي روزمره و در اغلب موارد، ارزش تمرين براي سلامت ذهني و جسمي خود را فراموش مي‌کنيم که تمرينات کاراته به هماهنگي اجزاي بدن کمک، پاسخ‌هاي بدن را سريع‌تر و استقامت فرد را بيشتر مي‌کند.
کاراته به صورت ورزش دفاع بدون اسلحه از خود تعريف مي‌شود؛ اين ورزش شامل روش‌هاي دفاعي و تهاجمي پويايي است که از تمامي اعضاي بدن براي برتري بر فرد مهاجم استفاده مي‌کنند.
نگين آلتوني، قهرمان کاراته آسيا گفت: مهمترين قهرماني من کسب سهميه المپيک بود؛ 19 سال سن دارم و در مسابقات ليگ جهاني کرواسي برنز کسب کرده‌ام؛ 1/5 سال بدون مربي و اسپانسر و تنها با همراهي و حمايت پدرم تمرينات خود را ادامه داده‌ام.
وي افزود: از 11 سالگي ورزش کاراته را آغاز کرده‌ام و اولين مدال رسمي را در سال 1397 به دست آورده‌ام؛ مدال طلاي مسابقات قهرماني آسيا ژاپن 2018، برنز ليگ جهاني جوانان کرواسي و برنز المپيک جوانان آرژانتين از جمله مدال‌هايي است که کسب کرده‌ام.
اين قهرمان شايسته ايلامي، بيان کرد: براي رسيدن به هدف‌هايم جنگيده‌ام و هيچ‌ وقت به باخت قانع نبوده‌ام؛ هميشه از شکست‌هايم درس گرفته‌ام و ضمن جبران ضعف‌ها در سريع‌ترين زمان ممکن دوباره به ميدان مبارزه برگشته‌ام؛ انسان‌هاي با اراده وقتي هدف بزرگي در ذهن داشته باشند و سختي‌ها را تحمل کنند، در نهايت پيروز مي‌شوند.
وي ادامه داد: با توجه به شيوع کرونا، تمرينات خود را به صورت آنلاين پيگيري مي‌کنم؛ شرايط ايده آل بدني رو دارم و ان‌شاالله قوي‌تر از قبل خواهان مدال آوري در عرصه جهاني و بازي‌هاي آسيايي در رده بزرگسالان هستم. 
آلتوني گفت: هدف تمام ورزشکاران سربلندي و سرافرازي اين مرز و بوم است و از مسوولين انتظار داريم توجه بيشتري به ورزشکاران داشته باشند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today