رکنا/ انجمن پیشکسوتان مطبوعات ضمن اعلام‌ خبر درگذشت ابراهیم امین زاده از روزنامه نگاران قدیمی که بر اثر ابتلا به کرونا در تبریز جان به جان آفرین تسلیم‌کرد، فقدان این روزنامه نگار پیشکسوت را به جامعه مطبوعات و خانواده وی تسلیت‌ گفت.

رضا خاکی نژاد از اعضای انجمن پیشکسوتان مطبوعات و از دوستان و ‌همکاران قدیمی امین زاده در روزنامه اطلاعات پیرامون زندگی و مرگ وی گفت: ابراهیم امین زاده، زاده تبریز، فرزند امین بندری شیشوان بود. سال ۱۳۴۳ هنوز به دبیرستان می رفت که به عشق نوشتن و روزنامه نگاری از طریق یکی از دبیرانش به نام کاظم خوش خبر شاعر و مترجم، به اسماعیل پیمان صاحب امتیاز و مدیر روزنامه مهد آزادی معرفی شد تا زیر نظر او به کارآموزی بپردازد.
وی ادامه داد: پیمان وقتی ذوق سرشار امین زاده را می بیند او را به صمد بهرنگی معرفی می کند تا ضمیمه ادبی روزنانه مهد آزادی را هفته ای یکبار منتشر کند. گفتنی است‌ که امین زاده در آن زمان با کتاب جمیله بوپاسا نوشته منصور تاراجی آشنا شد و همین‌کتاب شوق او را برای نوشتن‌ و روزنامه‌نگاری قوت بخشید.
عضور انجمن پیشکسوتان مطبوعات بیان کرد: امین زاده پس از دریافت دیپلم و پذیرش در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در رشته روزنامه نگاری با نشریات گوناگون به همکاری پرداخت و سپس در سال ۱۳۵۰ همکاری اش را با روزنامه اطلاعات آغاز کرد که 25 سال به درازا کشید و 10 سال کار در روزنامه ایران نیز جزو سوابق روزنامه نگاری اوست.
وی علاوه بر تدریس خبرنگاری و روزنامه نگاری، تالیفاتی از جمله در زمینه دستور زبان فارسی و تاریخ تئاتر آذربایجان داشت.
خاکی نژاد تصریح کرد: وی پس از بازنشستگی به زادگاهش تبریز بازگشت و در سال های اخیر با محافل فرهنگی و ادبی تبریز از جمله بنیاد پژوهی شهریار همکاری می کرد. از او یک فرزند پسر به نام ساوالان باقی است.
گفتنی است؛ امین زاده پس از دو هفته بستری بودن در بیمارستان به علت کرونا روز دوشنبه سوم‌شهریور ۹۹ چشم از جهان فروبست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today