رکنا/ انجمن پيشکسوتان مطبوعات ضمن اعلام‌ خبر درگذشت ابراهيم امين زاده از روزنامه نگاران قديمي که بر اثر ابتلا به کرونا در تبريز جان به جان آفرين تسليم‌کرد، فقدان اين روزنامه نگار پيشکسوت را به جامعه مطبوعات و خانواده وي تسليت‌ گفت.

رضا خاکي نژاد از اعضاي انجمن پيشکسوتان مطبوعات و از دوستان و ‌همکاران قديمي امين زاده در روزنامه اطلاعات پيرامون زندگي و مرگ وي گفت: ابراهيم امين زاده، زاده تبريز، فرزند امين بندري شيشوان بود. سال ۱۳۴۳ هنوز به دبيرستان مي رفت که به عشق نوشتن و روزنامه نگاري از طريق يکي از دبيرانش به نام کاظم خوش خبر شاعر و مترجم، به اسماعيل پيمان صاحب امتياز و مدير روزنامه مهد آزادي معرفي شد تا زير نظر او به کارآموزي بپردازد.
وي ادامه داد: پيمان وقتي ذوق سرشار امين زاده را مي بيند او را به صمد بهرنگي معرفي مي کند تا ضميمه ادبي روزنانه مهد آزادي را هفته اي يکبار منتشر کند. گفتني است‌ که امين زاده در آن زمان با کتاب جميله بوپاسا نوشته منصور تاراجي آشنا شد و همين‌کتاب شوق او را براي نوشتن‌ و روزنامه‌نگاري قوت بخشيد.
عضور انجمن پيشکسوتان مطبوعات بيان کرد: امين زاده پس از دريافت ديپلم و پذيرش در دانشکده ادبيات دانشگاه تهران در رشته روزنامه نگاري با نشريات گوناگون به همکاري پرداخت و سپس در سال ۱۳۵۰ همکاري اش را با روزنامه اطلاعات آغاز کرد که 25 سال به درازا کشيد و 10 سال کار در روزنامه ايران نيز جزو سوابق روزنامه نگاري اوست.
وي علاوه بر تدريس خبرنگاري و روزنامه نگاري، تاليفاتي از جمله در زمينه دستور زبان فارسي و تاريخ تئاتر آذربايجان داشت.
خاکي نژاد تصريح کرد: وي پس از بازنشستگي به زادگاهش تبريز بازگشت و در سال هاي اخير با محافل فرهنگي و ادبي تبريز از جمله بنياد پژوهي شهريار همکاري مي کرد. از او يک فرزند پسر به نام ساوالان باقي است.
گفتني است؛ امين زاده پس از دو هفته بستري بودن در بيمارستان به علت کرونا روز دوشنبه سوم‌شهريور ۹۹ چشم از جهان فروبست.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان شرقي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان شرقي در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today