تسنیم/ میثاقی بزرگ مردم خراسان جنوبی با امام حسین(ع) ساعت ۲۱ شب عاشورا با طنین انداز شدن فریاد حماسی لبیک یا حسین(ع) در آسمان سراسر استان برگزار می شود.

شـورای همـاهنگی تبـلیغـات اسـلامی در فـراخـوانی از مردم استان خراسان جنوبی دعوت کرد در جهت ایجاد شور حسینی در کنار شعور حسینی ساعت 21 شب عاشورا فریاد رسای لبیک یا حسین را از بالای پشت بام خانه‌ها سر دهند.
در متن این فراخوان آمده است: فـریاد حماسی و نجات بخش لبیـک یا حسـین ملت حسـینی ایران در شب عاشـورا در کران تا کران آسمان ایران اسلامی طنین انداز می‌شود.
میثاقی بزرگ در طلب خونِ به ناحق ریخته شده حضرت امام حسین(ع) و خوانخواهی ثارالله به صورت یـکپـارچــه و عمومی، تـحـت عنـوان ســراســـر ایـــران حســینیـه همـراه با سـردادن فــریــاد حمـاسی و نجـات بـخـش لـبـیـک یـا حســیـن ملت عاشورایی و حسینی ایران در شب عاشورای حسینی رأس ساعت 21 به صورت سـراسـری از پشـت بـام و پـنـجـرۀ منـازل و کـوچـه، پـس کوچـه‌های شـهرهـا، مأذنـۀ مسـاجد و هیئـت‌های مذهبی و تـکایـا و جـای جـای ایـران اسـلامـی انجام خواهد شد.
مردم عزادار استان خراسان جنوبی همگام با ملت عاشورایی و شهیدپرور ایران اسلامی همراه با شور و شعور حسینی و با عنایت به مقتضیات زمانی و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، امسال می‌کوشند تا با رعایت تمامی دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا و توجه به موارد بهداشتی در کنار کمترین میزان ابتلاء به کرونا ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را با عظمت هر چه بیشتر برگزار کند.
با توجه به ضرورت وحدت حول محور ابی عبدالله الحسین(ع) و ضرورت برپایی عزای سرور و سالار شهیدان با همراهی و همدلی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلام، مرکز رسیدگی به امور مساجد، هیئت رزمندگان اسلام، هیئت‌های مذهبی و تکایا، دسته‌جات عزاداری، مساجد و بقاع متبرکه در سراسر کشور با هدف ایجاد شور حسینی در کنار شعور حسینی؛ ساعت 21 شب عاشورا، فریاد رسای لبیک یا حسین در آسمان سراسر استان همزمان با دیگر نقاط ایران اسلامی طنین انداز می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today