فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکي استان اردبيل گفت: با بستري ۲۷ بيمار جديد کرونايي در مراکز درماني استان تعداد بيماران بستري به ۱۸۹ نفر رسيد.

شهرام حبيب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکي استان اردبيل با اشاره به آمار کروناي استان اردبيل اظهار کرد: براساس نتايج آزمايشگاهي، طي ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۷ بيمار قطعي مبتلا به کرونا در مراکز درماني استان بستري شدند.
وي افزود: از اين تعداد؛ ۱۸ نفر در اردبيل، ۲ نفر در پارس آباد، ۴ نفر در مشگين شهر و ۳ نفر در گرمي بستري و خوشبختانه ۲۵ نفر با بهبودي نسبي مرخص شده‌اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکي استان اردبيل بيان کرد: در حال حاضر، تعداد ۱۸۹ نفر در مراکز درماني استان بستري هستند که از اين تعداد ۵۵ بيمار در بخش مراقبت‌هاي ويژه قرار دارند.
حبيب زاده در ادامه تصريح کرد: متاسفانه ۱ نفر در طي ۲۴ ساعت گذشته فوت کرد که به بازماندگان اين عزيز تسليت عرض مي‌کنيم.
وي اذعان داشت: از همه عزاداران عزيز درخواست مي‌کنيم پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت کنند تا سير نزولي بيماري در استان ادامه پيدا کرده و در ۱۰ روز آينده وارد وضعيت زرد شويم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکي استان اردبيل گفت: عزاداري در فضاهاي روباز بدون دسته گرداني امکان‌پذير است و تعزيه خواني و شبيه خواني ممنوع بوده و انشاالله با زدن ماسک و رعايت فاصله ۱/۵ متري مراسمات تاسوعا و عاشورا را با شکوه و عزت برگزار نماييم.همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today