فارس/ مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام از رشد ۲۶۰ درصدي نمايندگي مطبوعات طي ۷ سال گذشته در استان خبر داد.

عمران خودآموز، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام، در نشست خبري با اصحاب رسانه استان در فضاي مجازي از رشد 100 درصدي کانون‌هاي آگهي و تبليغات در دولت تدبير و اميد خبر داد و گفت: در سال 92 تنها 26 کانون آگهي و تبليغات در استان وجود داشت اما اين رقم در سال جاري به 52 کانون ارتقا يافته است.
وي افزود: قبل از دولت يازدهم تنها 7 آموزشگاه آزاد هنري در ايلام فعال بود که اين تعداد هم اکنون به 16 عدد افزايش يافته و رشد 128 درصدي را نشان مي‌دهد.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، ادامه داد: در حال حاضر تعداد انجمن‌هاي ادبي و هنري در استان به ترتيب  ۱۹ و ۸ مورد است به طوري که اين ميزان قبل از دولت يازدهم ۱٠ و ۵ مورد بوده است.
وي با بيان اينکه اين استان در دولت دوازدهم صاحب سينما شد، گفت: تا پيش از سال 92 استان ايلام هيچ سالن سينمايي نداشت اما اکنون داراي 3 سالن سينما، سرانه تماشاي فيلم در استان را بالا برده است؛ هم اکنون 2 هنرستان هنرهاي زيبا در استان مشغول به فعاليت هستند.
وي در ادامه از رشد قابل توجه تعداد ناشران در اين  استان خبر داد و يادآور شد: در سال 92 تعداد 15 ناشر در استان مشغول به کار بودند اما در سال جاري اين تعداد به 35 دفتر انتشاراتي رسيده است.
وي تصريح کرد: تعداد سرپرستي‌ها و نمايندگي مطبوعات در استان طي 7 سال گذشته ۲۶٠ درصد رشد داشته است،  همچنين تعداد کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان با رشد 40 درصدي همراه است.
وي به وضعيت کمي شاخص‌هاي فرهنگي، هنري و رسانه‌اي استان ايلام در دولت تدبير و اميد اشاره کرد و گفت: در اين مدت ۲۵۳۱ فيلم‌هاي اکران و ۱۱۲۵ عناوين کتاب‌هاي منتشر شده است.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي ايلام، افزود: هم اکنون ۱٠۲٠ هنرمند اين استان عضو صندوق اعتباري هنر هستند و تعداد هنرمندان بيمه شده در اين صندوق به 400 نفر افزايش يافته است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today