صدا و سيما/ فرمانده يگان حفاظت اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان يزد از رفع تخلف نصب شيرواني در بافت تاريخي يزد خبر داد.

سرهنگ مهدي رحيم زاده، با اشاره به اينکه نصب شيرواني بر روي سقف و حياط خانه‌ها در بافت تاريخي تخلف محسوب مي‌شود، گفت: يگان حفاظت اين اداره کل در راستاي حفظ و صيانت از بافت و آثار تاريخي، عمليات اجراي سقف مذکور را متوقف کرد. 
وي افزود: مالک خانه‌اي در بافت تاريخي که به اخطار‌هاي مامورين يگان حفاظت اعتنايي نکرده و بر خلاف ضوابط ناظر بر بافت‌هاي تاريخي اقدام به نصب شيرواني کرده بود، با حکم مقام قضايي رفع تخلف شد.
فرمانده يگان حفاظت اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان يزد گفت: هرگونه ساخت و ساز يا تغيير منظري در ابنيه ثبت ملي و جهاني مشمول مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ قانون مجازات اسلامي مي‌شود و با متخلفيني که بدون مجوز از اداره کل ميراث فرهنگي استان اقدام به تخريب، ساخت و ساز و تغيير منظري نمايند برابر قانون برخورد خواهد شد.
سرهنگ رحيم زاده از مردم خواست تا در صورت مشاهده مورد مشکوک دخل و تصرف در بافت تاريخي يزد، به صورت شبانه روزي با شماره ۰۳۵۳۶۲۰۲۷۷۷، ستاد خبري يگان حفاظت اداره کل ميراث فرهنگي استان اطلاع دهند.

 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today