ايرنا/ فرمانده پليس راه مازندران از مه‌آلود بودن جاده کندوان خبر داد و گفت: ترافيک در مسير جنوب به شمال اين محور نيمه سنگين و در جاده‌هاي هراز و فيروزکوه روان است.

سرهنگ عليرضا قدمي فرمانده پليس راه مازندران گفت: در حال حاضر شاهد افزايش حجم ترافيک در محور کندوان با توجه در پيش بودن تعطيلات آخر هفته هستيم.
وي ادامه داد: بار ترافيکي در جاده کندوان از تونل کندوان تا مرزن آباد در مسير جنوب به شمال نيمه سنگين و در محدوده‌هاي پل زنگوله، سياه بيشه و هزارچم سنگين است.
فرمانده پليس راه مازندران با اشاره به مه شديد در منطقه سياه بيشه از رانندگان خواست با حوصله و رعايت سرعت مطمئنه تردد کنند تا در حين رانندگي حادثه اي براي آنان رخ ندهد. 
سرهنگ قدمي در خصوص ترافيک مسيرهاي هراز و فيروز کوه هم گفت:  در حال حاضر تردد در اين دو مسير منتهي به استان مازندران به صورت روان در حال انجام است.
مسئول ايستگاه هواشناسي سياه بيشه نيز وضعيت هواي اين منطقه را ابري و مه شديد با ديد افقي يکصد متر اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر دماي هوا در اين منطقه ۱۵ درجه سانتي گراد است. 
کرمعلي اسدي افزود: با توجه به فعاليت سامانه بارشي در منطقه، وضعيت مه آلودگي منطقه تا صبح جمعه ادامه خواهد داشت و از بعد از ظهر امروز نيز شاهد بارندگي پراکنده در منطقه تا روز جمعه خواهيم بود. 
براساس اعلام پليس راه کشور ، تردد وسايل نقليه از ساعت ۱۸ روز جمعه ۲۱ شهريور ماه از کرج به سمت چالوس روز جمعه ممنوع و با اعلام ماموران پليس راه در محل ، از ساعت ۲۱ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج يک طرفه خواهد شد.
حدود ۸۰ کيلومتر از مسير ۱۶۰ کيلومتري جاده کوهستاني چالوس - کرج(کندوان) جزء حوزه استحفاظي مازندران و بقيه نيز مربوط به استان البرز است که بيش از ۱۵ تونل کوچک و بزرگ و تعدادي پل در طول مسير دارد. 
مازندران حدود ۱۱ هزار کيلومتر جاده اصلي و فرعي دارد و سالانه ۴۰۰ ميليون تردد خودرويي در جاده هاي ان انجام مي شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today