فارس/ در حالي مديرکل راه و شهرسازي استان بوشهر خبر از جشن اتمام کار ساخت و تحويل واحدهاي مسکن مهر در آبان ‌ماه مي‌دهد که هنوز تکليف متقاضيان مسکن مهر برازجان و خورموج مشخص نشده است؛ هرچند که کار ساخت و تحويل اين واحدها به عهده تعاوني‌ها است.

فرزاد رستمي، مديرکل راه و شهرسازي استان بوشهر ابراز کرد: سهميه طرح «مسکن مهر» در استان بوشهر با احتساب شهرهاي بالا و کمتر از ۲۵ هزار نفر و شهر جديد عاليشهر ۳۴ هزار و ۷۱۵ واحد است که تاکنون ۳۲ هزار و ۳۲۴ واحد معادل ۹۳ درصد واحدها افتتاح و تحويل شده است.
وي با بيان اينکه تعداد يک هزار ۵۵۶ واحد مسکن مهر استان بوشهر نيمه‌تمام مانده است، گفت: تعداد ۱۸ هزار و ۱۷۶ واحد در شهرهاي بالاي ۲۵ هزار نفر مربوط به راه و شهرسازي است و بقيه واحدها مربوط به بنياد مسکن است که تاکنون ۸۸ درصد از واحدهاي مسکن مهر در استان بوشهر افتتاح و تحويل شده است.
وي با بيان اينکه ۵۶ درصد افتتاح مسکن مهر مربوط به دولت يازدهم و دوازدهم است، گفت: در شهرهاي بيش از ۲۵ هزار نفر استان بوشهر تعداد ۹ هزار و ۷۷ واحد مسکن مهر در اين دولت‌ها اتمام، بهره‌برداري و تحويل شده است.
رستمي با اشاره به مشکلات برخي از واحدهاي مسکن مهر گفت: باتوجه‌به استقرار ساکنين در واحدهاي مسکن مهر، اغلب مجموعه‌ها فاقد خدمات روبنايي شامل آموزشي، درماني و ورزشي هستند، همچنين در تعدادي از بلوک‌هاي مسکن مهر به دليل سوءمديريت و عدم همکاري ساکنين، واحدها در حال فرسايش است.

تعاوني‌ها، متهمان مسکن‌هاي ناتمام
مديرکل راه و شهرسازي استان بوشهر با اشاره به وضعيت مسکن مهر 36 واحدي خورموج، اظهار کرد: متأسفانه کار تکميل و تحويل اين واحدها به دليل اختلاف در تعاوني و شکايت هيئت‌مديره خورموج انجام نشده است که در حال حاضر پرونده در دست مراجع قضايي است.
وي با اشاره به وضعيت مسکن مهر در برازجان، گفت: کار ساخت و تحويل واحدهاي مسکن مهر برازجان برعهده تعاوني پرگان بوده و تاکنون از 316 واحد مسکن مهر فقط 88 واحد آماده تحويل است و بقيه واحدها به دليل اختلاف مالکين با تعاوني، شبکه آب و فاضلاب آنها تکميل نشده است.
وي افزود: تعاوني معتقد است که باتوجه‌به افزايش تورم موجود، افراد متقاضي بايد آورده بيشتري را داشته باشند، در غير اين صورت جايگزين آنها معرفي و به اين افراد واحدهايي در بلوک‌هاي نيمه ساخته داده خواهد شد. در هر حال نيز برخي از مالکين هزينه را پرداخت کرده‌اند و برخي ديگر هم فقط تا پايان شهريور فرصت دارند.

آبان؛ جشن پايان ساخت مسکن مهر در استان بوشهر
مديرکل راه و شهرسازي استان بوشهر تصريح کرد: با پايان يافتن پروژه مسکن مهر ولايت در بوشهر و برخي شهرستان‌ها، جشن پايان ساخت و تحويل واحدهاي مسکن مهر را در استان بوشهر جشن خواهيم گرفت.
در حالي مديرکل راه و شهرسازي استان بوشهر خبر از جشن اتمام کار ساخت و تحويل واحدهاي مسکن مهر در آبان‌ماه مي‌دهد که هنوز تکليف متقاضيان مسکن مهر برازجان و خورموج مشخص نشده است؛ هرچند که کار ساخت و تحويل اين واحدها به عهده اداره تعاون است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday