ايرنا/ مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان شمالي گفت: از ابتداي پيدايش ويروس کرونا تاکنون ۱۲ ميليارد و ۷۱۰ ميليون ريال تسهيلات کرونايي به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان پرداخت شده است.

حسين فرخنده، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان شمالي اظهار داشت: تاکنون اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان با مراجعه به سامانه کارآ براي دريافت ۴۷ ميليارد و ۷۱۰ ميليون ريال تسهيلات کرونايي درخواست داده اند که يک چهارم اين رقم به واجدان شرايط پرداخت شده است.
وي شمار پرونده هاي تشکيل شده جامعه فرهنگي و هنري براي دريافت تسهيلات کرونايي در بانک هاي عامل را ۳۱۱ فقره عنوان کرد و افزود: صاحبان مشاغل آسيب ديده از کرونا تا ۳۰ شهريورماه جاري فرصت دارند که براي برخورداري از اين تسهيلات نامنويسي کنند.
فرخنده، تسهيلات اعطايي در قالب اين طرح را ۲۴ ماهه و با نرخ سود ۱۲ درصدي عنوان کرد و گفت: اين تسهيلات در سه سقف ۱۶ ميليون توماني براي کارفرمايان داراي کد کارگاهي، ۸ ميليون توماني براي کارفرمايان خويش فرما و ۶ ميليون توماني براي آزادکاران فاقد بيمه پرداخت مي شود.  
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان شمالي گفت: باتوجه به شيوع ويروس کرونا و تعطيلي مراکز فرهنگي و هنري، فعاليت در اين حوزه بسيار کاهش يافته که اين امر موجب ضرر و زيان فعالان اين بخش شده است.
وي با قدرداني از همکاري مديران عامل بانک هاي استان، از آنان خواست به پرداخت تسهيلات کرونا به هنرمندان شتاب دهند.  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today