نماد آخرین خبر

ریل باس فعلا به جای قطاربرقی مشهد ـ گلبهار

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
ریل باس فعلا به جای قطاربرقی مشهد ـ گلبهار

باشگاه خبرنگاران/ سازمان برنامه و بودجه و شرکت مادر تخصصي شهر‌هاي جديد موافقت کردند به دليل هزينه ها، فعلاً به جاي قطار برقي از ريل باس داراي باتري ديزلي در طرح استفاده تا بهره برداري آغاز شود.

هومن گريواني، مديرعامل شرکت عمران شهر جديد گلبهار اظهار کرد: با توجه به شرايط موجود و مشکل حمل و نقل عمومي و با هدف رفع نياز مردم و بهره‌برداري از اين طرح فعلا قرار بر اين است که با تخصيص ۲۵۰ ميليارد تومان اعتبار از سوي سازمان برنامه و بودجه و نيز تامين ۲۵۰ ميليارد تومان اعتبار ديگر از سوي شرکت مادر تخصصي عمران شهر‌هاي جديد، طرح تامين اعتبار شود و فعلا به صورت ريل باس به بهره برداري برسد تا در آينده که اعتبار کافي تامين شد طرح به صورت قطار برقي اجرا شود.
حسين عباس زاده امامي نماينده مردم چناران، گلبهار و بينالود در مجلس شوراي اسلامي هم درشوراي اداري چناران از تبديل شهر جديد گلبهار به شهرستان در آينده نزديک خبر داد و گفت: تمام مقدمات لازم براي ارتقا پيگيري و انجام شده است و منتظر طرح و تصويب و اعلام در جلسه هيئت دولت هستيم و قول مساعد داده شده در آينده نزديک انجام شود.
وي با اشاره به ضرورت سامان‌دهي حمل و نقل مشهد ـ گلبهار ـ چناران، افزود: درخصوص طرح ريلي مشهد ـ گلبهار ـ چناران که اولين مکاتبات آن از سال ۸۶ شروع شده با توجه به افزايش هزينه‌ها و مشکلات موافقت شده است فعلاً به جاي قطار برقي به شکل باتري ديزلي و ريل باس به انجام برسد تا بهره‌برداري آن آغاز شود.
نماينده مردم چناران در مجلس شوراي اسلامي به اختصاص سه ميليارد تومان اعتبار به بيمارستان گلبهار اشاره کرد و ادامه داد: همچنين ۲۵ ميليارد تومان ديگر اعتبار درخواست کرده ايم و پيگير نتيجه هستيم.
عباس زاده امامي بيان کرد: پيگيري براي تکميل امتداد بزرگراه طرقبه ـ شانديز ـ گلمکان با اعتبار ۲۰ ميليارد تومان و توسعه مجموعه ۲۰۰ هکتاري دانشگاه آزاد گلبهار در قالب ايجاد شهرک دانشگاهي و شهرک اساتيد، سايت ورزشي آموزشي، تحقيقاتي و انتقال واحد دندان پزشکي از مشهد با مشارکت شرکت عمران و احداث دو آموزشگاه سما و شعبه‌اي از پرديس دانشگاه آزاد در شهر چناران از ديگر برنامه‌هاي در دست پيگيري است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar