نماد آخرین خبر

خراسان جنوبی در وضعیت قرمز کرونا؛ مردم خطر ویروس را جدی بگیرند

منبع
مهر
بروزرسانی
خراسان جنوبی در وضعیت قرمز کرونا؛ مردم خطر ویروس را جدی بگیرند

مهر/ دبير ستاد دانشگاهي پيشگيري و کنترل کرونا در خراسان جنوبي گفت: استان در وضعيت قرمز شيوع کرونا قرار دارد و شرايط مطلوبي نداريم.

غلامرضا شريف زاده، دبير ستاد دانشگاهي پيشگيري و کنترل کرونا در خراسان جنوبي با اشاره به آخرين وضعيت کرونا در خراسان جنوبي بيان کرد: بر اساس آخرين آمار در حال حاضر ۱۵۰ بيمار با علائم حاد تنفسي در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند.
وي با بيان اينکه ۵۶ بيمار بستري مبتلاي قطعي کرونا هستند، افزود: ۱۱ بيمار در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري شده اند.
شريف زاده با بيان اينکه حال يک بيمار کرونايي مساعد نيست، اظهار کرد: همچنين شمار فوتي هاي ناشي از کرونا به ۱۵۵ نفر رسيده است.
دبير ستاد دانشگاهي پيشگيري و کنترل کرونا در خراسان جنوبي بيان کرد: ميزان ورود تجمعي در استان به ۳۷۴ در ۱۰۰ هزار نفر افزايش يافته است.
شريف زاده افزود: شهرستان هاي بيرجند، سربيشه، بشرويه، طبس و سرايان به ترتيب بيشترين ميزان ورود تجمعي را به خود اختصاص داده اند.
وي با بيان اينکه ميزان مرگ و مير در خراسان جنوبي به ازاي هر ۱۰۰ هزار نفر جمعيت ۱۸.۸ درصد است، اظهار کرد: از مردم خواستاريم در کنار استفاده از ماسک، با رعايت فاصله گذاري اجتماعي و شستن مکرر دست ها زنجيره انتقال اين ويروس را قطع کنند.
شريف زاده با اشاره به رنگ بندي خراسان جنوبي اظهار کرد: متاسفانه وضعيت استان از يکشنبه هفته گذشته در حالت قرمز قرار گرفته است.
وي با بيان اينکه چهار شهرستان بيرجند، سربيشه، بشرويه و طبس در وضعيت قرمز هستند، گفت: سه شهرستان درميان، خوسف و فردوس در وضعيت نارنجي و پر خطر هستند.
دبير ستاد دانشگاهي پيشگيري و کنترل کرونا در خراسان جنوبي بيرجند افزود: همچنين شهرستان هاي زيرکوه، نهبندان و قاين در وضعيت زرد و شهرستان سرايان در وضعيت سفيد است.
وي از افزايش روند مبتلايان به کرونا خبر داد و افزود: از شهروندان خواستاريم کرونا را جدي بگيرند چراکه اين ويروس در کمين سلامت مردم است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today