نماد آخرین خبر

ابتلا به کرونا در کرمانشاه بالاتر از درصد میانگین کشوری است

منبع
بروزرسانی
ابتلا به کرونا در کرمانشاه بالاتر از درصد میانگین کشوری است

تازه ترين‌ها/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه گفت: ابتلا به کرونا در کرمانشاه بالاتر از درصد ميانگين کشوري است.

محمود رضا مرادي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه در جلسه استاني ستاد ملي و کرونا که با حضور اعضا در سالن جلسات شهداي دولت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: ميانگين سن بستري مبتلايان به اين ويروس در کرمانشاه ۴۲ سال است که نشان از درگيري قشر جوان به اين ويروس دارد.
وي با بيان اينکه بر اساس مطالعات انجام شده ژنوم ويروس کوييد ۱۹ مهاجم تر شده، افزود: طي گزارش ارائه شده امروز، ميانگين درصد ابتلا به ويروس در کشور ۱۲.۷ درصد و در کرمانشاه ۱۲.۹ درصد است که کرمانشاه از لحاظ درصد مبتلايان به اين ويروس بالاتر از ميانگين کشوري است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه تصريح کرد: آمار مبتلايان استان در مقايسه با ماه‌هاي گذشته شاهد تغييرات افزايشي بوده به طوري که پيک اين بيماري در تيرماه با ۹۲ نفر بستري در روز بود و در حال حاضر طي نيمه دوم شهريور ماه با ۶۰ مبتلا در روز مجدداً با پيک دوم بيماري مواجه شديم.
مرادي به آمار گزارش شده از موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان اشاره کرد و ادامه داد: ميانگين ابتلاء به کرونا در تير ماه ۸۰ نفر و در مهر ماه ۶۶ نفر در کرمانشاه است، در حالي‌که در مرداد ماه اين رقم ۲۵ نفر و در شهريورماه ۳۲ نفر در روز بوده است.
وي با بيان اينکه خوشبختانه تعداد فوتي‌هاي ناشي از ويروس کرونا در استان کرمانشاه پايين‌تر از ميانگين کشوري است، گفت: آمار فوتي‌هاي استان کرمانشاه در تير ماه ۵.۶ نفر و در مهرماه ۵ نفر در روز بوده، که خطر روند افزايشي اين بيماري در کرمانشاه به صدا در آمده است و بايد نظارت بيشتري صورت بگيرد.
مرادي ميزان رعايت کامل پروتکل‌هاي بهداشتي را در کرمانشاه ۶۹ درصد اعلام کرد و گفت: ميزان استفاده شهروندان از ماسک ۴۹ درصد، رعايت نکات بهداشتي در اماکن عمومي ۵۱ درصد، در صنوف و صنايع ۵۴ درصد و در ادارات و بانک‌ها ۷۲ درصد گزارش شده است.
وي با اشاره به افزايش تخت‌هاي icu استان، تاکيد کرد: تعداد آمار بستريان مبتلا به ويروس کرونا در کرمانشاه روند افزايشي دارد و ظرفيت تخت‌هاي icu بيمارستان‌ها در حال تکميل شدن است، لذا در جلسه ستاد ملي کرونا که امروز برگزار شد با مجوز رئيس جمهوري به استاندارها براي عبور از پيک اين بيماري برخي از محدوديت‌ها در کرمانشاه اعمال مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today