مهر/ مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اگر آمار ابتلا به کرونا از زمان بازگشایی مدارس وجود داشته باشد، ممکن است معلمان یا دانش‌آموزان اطلاعی ندهند لذا آمار دقیقی نداریم.

مهدی مجیدی‌فرد، مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به آمار منتشر شده مبنی بر ابتلای ۲۳۲ دانش‌آموز و ۲۴۴ معلم به کرونا در خراسان رضوی، همچنین فوت ۲۱ معلم و ۵ دانش‌آموز به‌دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹، گفت: اگر آماری از تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان از دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی استان اعلام شده از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا بوده و ربطی به بازگشایی مدارس ندارد.
وی با بیان اینکه آمار دقیقی از ابتلای دانش آموزان به کرونا پس از بازگشایی مدارس در دست نیست و امکان آمارگیری دقیق وجود ندارد، اظهار کرد: به‌هرحال اگر هم ابتلایی وجود داشته باشد شاید دانش آموز، معلم و یا اولیا اطلاعی ندهند، بنابراین آمار دقیقی در این مورد وجود ندارد.
مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به بدهی ۱۵ میلیاردی مدارس خراسان رضوی و اینکه این بدهی نتیجه یک الگوی مصرف نامناسب است، بیان کرد: الگوی مصرف بعضی از مدارس براساس تعداد دانش‌آموزی که در زمان نصب کنتور آب، برق یا گاز در مدرسه بوده تهیه شده و بعد از آن بسیاری از مدارس مورد بهسازی قرار گرفته‌اند و به فضای مدرسه، تعداد کلاس‌ها و تعداد دانش‌آموزان اضافه شده است، الگوی مصرف باید براساس وضعیت جدید مدارس و تعداد دانش‌آموزان تعیین شود که متأسفانه این اتفاق نیفتاده است.
مجیدی‌فرد افزود: به همین دلیل در حال حاضر این الگوی مصرفی که برای بخش بزرگی از مدارس ما تعیین شده، پاسخگوی مصرف روزانه و ماهیانه مدارس نیست و این باعث می‌شود که مصرف آب، برق و گاز در مدارس از حد مجازی که در الگوی مصرف تعیین شده است فراتر برود.
وی بیان کرد: وقتی مصرف مدارس از الگوی مصرفی تجاوز پیدا می‌کند، متأسفانه به‌صورت تصاعدی بالا می‌رود، یعنی یک رقم بسیار بیشتری روی قبض زده می‌شود و همین موضوع باعث بدهی ۱۵ میلیاردی مدارس خراسان رضوی شده است.
مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به نحوه پرداخت بدهی، گفت: برخی مدارس مثل مدارس هیأت امنایی، شاهد و استعدادهای درخشان خود وجهی را از خانواده‌ها بابت خدماتی که ارائه می‌دهند، دریافت می‌کنند، مدارس دولتی هم به تبع باید بدهی خود را از محل سرانه دولت پرداخت کنند که با شرایطی که وجود دارد فعلاً سرانه‌ای پرداخت نشده است، ولی باید در هر صورت اعتبار آن تأمین شود تا ما بتوانیم این بدهی را پرداخت کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar