ايرنا/ فرماندار خرمشهر با بيان اينکه ورود غيرقانوني به کشور عراق مجازات سنگيني به دنبال دارد گفت‌: زائران اربعين حسيني از ورود غيرقانوني به عراق خودداري کنند زيرا در صورت دستگيري با آنها به شدت برخورد مي‌شود.

محمد حيدري، فرماندار خرمشهر در اين خصوص اظهار داشت: بر اساس تصميم ستاد ملي کرونا مرز شلمچه بر روي زائران اربعين حسيني بسته است و اجازه برپايي هيچ موکبي در اين مرز داده نشده و هيچ زائري نيز در آن وجود ندارد.
وي افزود: از ابتداي شيوع کرونا دولت عراق مرز شلمچه را به صورت يکطرفه بست و با توجه به شيوع اين ويروس اين تعطيلي ۲ طرفه شد تا امنيت و سلامت مردم ۲ کشور به خطر نيفتد.
فرماندار ويژه خرمشهر گفت: بسته بودن مرز همچنان پابرجاست و با توجه به مذاکرات صورت گرفته دولت عراق هيچ زائر خارجي را براي ايام اربعين حسيني نمي‌پذيرد.
حيدري بيان کرد: زائران و مسافراني که به خرمشهر و مرز شلمچه مراجعه کردند به شهرهاي خود برگردانده شدند.
فرماندار ويژه خرمشهر گفت: عموم مردم ايران اخبار مربوط به اربعين را از رسانه‌هاي معتبر، موثق و رسمي دنبال کنند و به هياهوي فضاي مجازي و اخبار غلط توجه نکنند.
وي افزود: مردم و زائران دقت کنند نبايد غيرقانوني وارد کشور عراق شوند چرا که دولت عراق بر اساس قوانين داخلي خود براي ترددکنندگان غيرمجاز علاوه بر جريمه مالي سنگين مجازات حبس در نظر گرفته است.همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today