نماد آخرین خبر

نابودی ۵۵۷ هکتار از عرصه‌های طبیعی اصفهان

منبع
ايرنا
بروزرسانی
نابودی ۵۵۷ هکتار از عرصه‌های طبیعی اصفهان

ايرنا/ حدود ۵۵۷ هکتار از عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي اصفهان در بهار و تابستان سال جاري گرفتار آتش شد و سوخت و سوال اينجاست چرا جلوي اين معضل گرفته نمي‌شود؟ آيا رواست در عصر آگاهي و دانش شاهد نابودي اين سرمايه ملي باشيم؟

عليرضا طاهري، رييس يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري اصفهان با بيان اينکه برآورد خسارت ناشي از اين آتش‌سوزي‌ها در دست بررسي است، ابراز کرد: يکي از اقدامات مناسب در استان اصفهان براي رسيدگي به حوادثي مانند آتش‌سوزي، مشارکت بخشي گروه‌هاي گشت و رصد عرصه‌هاي طبيعي با مشارکت مردم و ساکنان مناطق مختلف است.
وي اضافه کرد: تمام نهادهاي دولتي در وقوع چنين حوادثي موظفند با مشارکت و همکاري در راستاي مهار آتش و حفظ منابع طبيعي منطقه خود کوشا باشند و در اين زمينه بايد نقش مهم گروه‌هاي مردمي و سمن‌ها را بيش از گذشته درک کرد.
رييس يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري اصفهان ادامه داد: پوشش گياهي جنگل‌ها به دليل وجود گونه‌هاي مختلف به ويژه گونه‌هايي با قدمت بالا از ارزش بسيار زيادي برخوردار است و براي مثال وجود درختاني با عمر ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال مي‌طلبد که همگان حضور در اين عرصه‌هاي طبيعي را با دقت و احتياط بيشتري همراه سازند.
طاهري اضافه کرد: به اين معنا که افروختن آتش و پس از استفاده از آن رها کردنش ممکن است آسيب جدي به جنگل‌ها بزند و بسيار ديده شده که با وزش باد، آتشي جزئي، جنگلي را نابود کرده و يک سرمايه بزرگ ملي و استاني را براي هميشه از بين برده است.
وي تاکيد کرد: پايداري جنگل‌ها و مراتع به صورت مستقيم وابسته به ميزان همکاري و مشارکت مردم دارد و در صورتي که بي‌تفاوتي جاي رفتارهاي مسئوليت پذيرانه را بگيرد شاهد نابودي اين عرصه‌هاي با ارزش و مفيد خواهيم بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today