نماد آخرین خبر

حدود یک تن مواد مخدر در سراوان کشف شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
حدود یک تن مواد مخدر در سراوان کشف شد

ايرنا/ فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان از ناکامي قاچاقچيان و کشف ۸۴۰ کيلوگرم مواد مخدر توسط مرزداران اين استان در سراوان خبر داد.

سرتيپ‌ محمد ملاشاهي، فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان اظهار کرد: در راستاي کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزي، پس از چندين شبانه‌روز اقدامات و پيگيري‌هاي اطلاعاتي توسط معاونت اطلاعات مرزباني استان، سرنخ‌هايي از فعاليت باند حرفه‌اي قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزي اسفندک شهرستان سراوان به دست آمد و با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي و تشديد اقدامات کنترلي، انهدام اين باند قاچاق در دستور کار قرار گرفت.
وي تصريح کرد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتي مسيرهاي احتمالي تردد قاچاقچيان و زمان برنامه‌ريزي شده براي انتقال محموله مواد مخدر به عمق کشور مشخص شد و مرزداران هنگ مرزي سراوان در غالب چندين تيم پوششي و عملياتي با اجراي هدفمند کمين منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدايت عملياتي و پشتيباني اطلاعاتي مرزباني استان توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.
فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان گفت: قاچاقچيان که قصد داشتند مواد مخدر را به وسيله ۱۳ راس دواب وارد کشور کنند زماني که خود را در کمين و محاصره مرزداران ديدند شروع به تيراندازي به سمت مأموران کردند. در مقابل نيز مرزداران با رعايت قانون به‌کارگيري سلاح اقدام به تيراندازي مي‌کنند و در نهايت با توجه به اتخاذ تاکتيک‌هاي عملياتي مناسب از طرف مرزداران قاچاقچيان که عرصه را بر خود تنگ مي‌ديدند با برجا گذاشتن محموله مواد مخدر و رها کردن دواب‌ها به سمت ارتفاعات کشور مقابل متواري مي‌شوند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today