نماد آخرین خبر

توضیحات تکمیلی دادسرای یزد در خصوص معاملات موهومی طلا

منبع
ايسنا
بروزرسانی
توضیحات تکمیلی دادسرای یزد در خصوص معاملات موهومی طلا

ايسنا/ دادسراي عمومي و انقلاب مرکز استان يزد پيرو هشدار قبلي در خصوص معاملات موهومي طلا که منجر به ابهامات و سئوالاتي در اين زمينه شده بود، اطلاعيه اي صادر کرد.

دادسراي يزد با توجه به ابهاماتي که در پي اطلاعيه قبلي ايجاد و منجر به پرسش‌هايي شده بود، اعلام کرد: هشدار دادسراي يزد به شهروندان براي پرهيز از انجام معاملات موهومي بوده که اين روزها بسيار مرسوم  شده و طي آن عملاً خريد و فروشي در کار نيست و فروشنده هم متعهد و قادر به تحويل نيست.
براساس اين اطلاعيه؛ در واقع از ابتدا قصد معامله و تحويل طلا وجود ندارد و تعهد به تحويل هم داده نمي‌شود بلکه با پولي که تحت عنوان وديعه گرفته مي‌شود، توسط درصد اندکي از افراد سرشبکه بازي گرفته مي‌شود و زيان آن نصيب درصد بالايي از شهروندان مي‌شود.
دادسراي يزد همچنين ياداور شده؛ بديهي است اين هشدار به معناي ناديده گرفتن امکان شرعي و قانوني خريد و فروش‌هاي واقعي(از جمله به صورت کلي في‌الذمه يا از طريق پرداخت بخشي از ثمن) و به نحوي که اراده بر معامله و قصد و امکان ايفاي تعهد باشد، نيست ولي در عين حال ضروري است شهروندان در موارد ابهام براي اطمينان از صحت معاملات، مشروع و قانوني بودن آن از اتحاديه طلا  کسب نظر کنند يا با وکلاي مجرب مشورت کنند.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today