نماد آخرین خبر

مرگ جوان همدانی در تصادف رانندگی و فرار راننده

منبع
ايسنا
بروزرسانی
مرگ جوان همدانی در تصادف رانندگی و فرار راننده

ايسنا/ مديرکل پزشکي قانوني استان همدان از تصادف يک خودروي مجهول با يک راکب موتورسوار و متواري شدن راننده از صحنه حادثه خبر داد.

ارتين کمالي، مديرکل پزشکي قانوني استان همدان در اين زمينه مطرح کرد: ساعت ۶ صبح امروز -چهارشنبه ۱۶ مهرماه- در جاده حسام آباد از توابع شهرستان بهار يک جوان ۳۲ ساله سوار موتورسيکلت در حال تردد بوده که يک خودرو با او برخورد کرده و بلافاصله از صحنه تصادف متواري مي شود.
وي با بيان اينکه اين مرد جوان در دم فوت مي کند، مطرح کرد: متأسفانه يکشنبه ۱۳ مهرماه نيز يک موتورسوار ۵۲ ساله بر اثر بي احتياطي با ديوار برخورد کرد و با وجود تلاش کادر پزشکي فرد مذکور به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد.
کمالي تصريح کرد: بايد بپذيريم که موتورسيکلت فاقد سيستم محافظتي است و در تصادف ها و برخوردهاي فيزيکي در موتورسواري سرعت هاي بالا مي تواند صدمات و آسيب هاي جبران ناپذيري به موتورسوار وارد کند.
وي با اشاره به اينکه تصادف با موتورسيکلت مي تواند آسيب هاي عميقي به بدن به ويژه سر و صورت وارد کرده و موجب شکستي هاي شديد در استخوان هاي موتورسوار شود، افزود: بسيار مهم است که با رعايت نکات ايمني، سعي در کاهش صدمات در اين حوزه شويم و در ابتدا از بروز حادثه براي موتورسيکلت جلوگيري کرده و اگر هم حادثه اي رخ داد، موتورسوار کمترين آسيب و ضرر را متحمل شود.
وي اظهار کرد: کلاه کاسکت مانند صدفي براي موتورسوار است که از سر و صورتش محافظت مي کند. صدمات وارده به سر و گردن عامل عمده فوت يا ناتواني‌هاي جسمي براي موتورسواران و دوچرخه‌سواران است بنابراين براي يک موتورسوار داشتن کلاه ايمني، ضروري است.
اين مقام مسئول قضايي تصريح کرد: بي شک قوانين راهنمايي و رانندگي براي ايجاد نظم و امنيت است. بسيار ديده شده که موتورسوار فکر مي کند مي تواند از چراغ قرمز و ميان اتومبيل ها عبور کند، چون موتورسيکلت است اما موجب ترافيک و بي نظمي و مهمتر از همه به خطر انداختن جان خود موتورسوار مي شود.همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today