ايرنا/ مديرکل دفتر بازرسي استانداري خراسان شمالي گفت: رعايت نکردن پروتکل‌هاي بهداشتي در مطب برخي از پزشکان استان، تراکم زياد بيماران در فضاي کوچک و ناديده گرفتن فاصله اجتماعي از عمده مسائلي است که مورد گلايه مردم واقع شده است.

مهدي کرامتي، مديرکل دفتر بازرسي، مديريت عملکرد و امور حقوقي استانداري خراسان شمالي اظهار کرد: بر اين اساس بازرسي و نظارت بر نحوه رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي مربوط به کرونا در مطب پزشکان استان به صورت جدي در دستور کار اين مديريت قرار گرفته و با متخلفان اين بخش برخورد مي‌شود.
وي افزود: ديشب به صورت سرزده از ۱۵ مطب پزشکي و درمانگاه مرکز استان بازرسي شد که يک درمانگاه و سه مطب به علت رعايت نکردن پروتکل‌هاي بهداشتي، تذکر کتبي دريافت کردند.
مديرکل دفتر بازرسي، مديريت عملکرد و امور حقوقي استانداري خراسان شمالي گفت: پزشکان مکلف هستند براي جلوگيري از تراکم جمعيت در فضاي کوچک سالن انتظار، سامانه نوبت دهي خود را مديريت کنند.
کرامتي عنوان کرد: کوچک بودن سالن انتظار، تراکم بالاي افراد و رعايت نشدن فاصله گذاري اجتماعي بيشترين مشکل و ايراد در مطب پزشکان بود که سبب شد تا اخطار‌هاي لازم به صورت کتبي به آنان داده شود.
وي گفت: در دسترس نبودن مواد ضدعفوني کننده از ديگر مواردي بود که در برخي از مطب ها، مورد انتقاد مراجعه کنندگان قرار گرفته است.
مديرکل دفتر بازرسي، مديريت عملکرد و امور حقوقي استانداري خراسان شمالي افزود: پزشکاني که اخطار دريافت کردند، مکلف شدند تا نسبت به تامين فضاي مناسب براي حضور بيماران و رفع ايراد‌هاي بهداشتي در مطب خود اقدام کنند.


آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today