ایرنا/ نایب رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: بازارهای هفتگی در شهرهای این استان که در وضعیت قرمز کرونا هستند با مصوبه اخیر ستاد مدیریت کرونا تعطیل شده و نظارت مستمر برای برخورد با تخلف‌های احتمالی اعمال می‌شود.

جعفر مددی، نایب رئیس اتاق اصناف استان مرکزی در این باره اظهار کرد: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت از ۱۲ شهرستان استان مرکزی اراک، ساوه، خمین، دلیجان، شازند و کمیجان در وضعیت قرمز قرار دارند و باید بازارهای هفتگی در این مناطق به مدت ۲ هفته تعطیل باشد.
وی اظهار داشت: بازارهای هفتگی در شهرستان‌های تفرش، آشتیان، فراهان، خنداب، محلات و زرندیه که در وضعیت نارنجی قرار دارند، دایر است.
نایب رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: نظارت و بازرسی از فعالیت بازارهای هفتگی برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است که در صورت دایر بودن بازارهای هفتگی اعمال قانون خواهند شد.
مددی، از بی‌توجهی برخی افراد به دستورالعمل‌های بهداشتی که موجب افزایش شیوع ویروس کرونا شده انتقاد کرد و افزود: تهدید سلامت عمومی جرم است و با این افراد برابر مقررات برخورد می‌شود.
وی اظهار داشت: یکی از راه‌های انتقال سریع ویروس کرونا، ایجاد اجتماعات مردمی است و به‌همین خاطر اینکه برپایی بازار هفتگی کانون اجتماع جمعیت قابل توجهی است، تعطیلی این اماکن کسب اقدام مؤثری در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری است.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today