ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: با توجه به انتقال آب از سد آزاد به قشلاق و افزایش بارندگی‌ها، تا اواخر پاییز مشکل طعم و بوی آب شرب سنندج رفع می‌شود.

محمدحسین محمدی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان با بیان اینکه فعلا تصمیمی برای توقف انتقال آب از سد آزاد به سد قشلاق نداریم، اظهار داشت: اواخر آذر ماه و با افزایش بارندگی‌ها و دبی ورودی سد قشلاق، مشکل طعم و بوی نامطلوب آب شرب سنندج تا حدود زیادی برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نباید انتظار داشت بدی طعم و بوی آب سنندج به صفر برسد، اضافه کرد: امسال نسبت به سال گذشته به دلیل انتقال آب از سد آزاد، طعم آب شرب سنندج بسیار بهتر شده و گلایه‌های شهروندان نسبت به این موضوع کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان به تجهیز تصفیه‌خانه آب شماره یک سنندج به دستگاه ازن‌زنی در هفته گذشته اشاره کرد و یادآور شد: این دستگاه نیز بر کیفیت آب شرب سنندج تاثیر مثبتی خواهد گذاشت اما تاثیرگذاری آن نیازمند زمان است و به سرعت اتفاق نمی‌افتد.
محمدی با بیان اینکه پیش از این تصفیه‌خانه آب شماره ۲ سنندج به دستگاه ازن‌زنی مجهز بود، اظهار داشت: تماس مشترکان سنندجی بخاطر طعم و بوی آب شرب نسبت به پارسال بسیار کمتر شده است اما برخی نیز با وجود ارتقا کیفیت آن، نسبت به طعم آن حساسیت دارند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online