ایرنا/ مسوول ناحیه مقاومت بسیج بجنورد گفت: ۲۰۰ پزشک و پرستار بسیجی داوطلب این شهرستان در قالب گروه‌های جهادی برای کمک به کادر درمانی معرفی شده‌اند.

سرهنگ مهدی الهی راد، مسوول ناحیه مقاومت بسیج بجنورد اظهار داشت: کادر درمانی به دلیل طولانی شدن دوره درگیری با ویروس کرونا بعضا خسته شده و حتی برخی از آنان خود گرفتار این ویروس شده اند که در صورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی، گروه های جهادی آماده کمک رسانی به آنان هستند.
وی افزود: حتی برخی از نیروهای بسیجی تقاضا کرده اند که به عنوان کمکی بیمار انجام وظیفه کنند تا از این طریق کمکی نیز به نیروهای بهورز و خدماتی بیمارستان ها و مراکز درمانی شود.
مسوول ناحیه مقاومت بسیج بجنورد بیان کرد: به مناسبت هفته بسیج ۹۰ عنوان برنامه محوری شامل هزار و ۲۰۰ برنامه مختلف در سطح شهرستان اجرا خواهد شد که تمامی برنامه ها با رعایت مسایل بهداشتی و بیشتر به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
الهی راد ادامه داد: تجلیل از شهدای سلامت، رزمایش مواسات، کمک به دانش آموزان، همایش دختران حاج قاسم سلیمانی، پویش سلیمانی ها، هر پایگاه یک خدمت، دیدار با خانواده شهدا، همایش نمایش اقتدار و جلسه های بصیرتی از جمله برنامه هایی است که بیشتر به صورت مجازی برگزار می شود.

اعزام ۴۸۰ گروه جهادی به مناطق محروم 
مسوول ناحیه مقاومت بسیج بجنورد از اعزام ۴۸۰ گروه جهادی به مناطق محروم و روستایی این شهرستان خبر داد و گفت: این گروه ها در زمینه های مختلف عمرانی،  بهداشت و درمان، آموزشی و فرهنگی خدمات ارایه می دهند.
سرهنگ الهی راد افزود: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴۰ هزار بسته اقلام بهداشتی توسط بسیج در ۱۳۷ روستای این شهرستان توزیع شده است.
وی اظهار داشت: ساخت ۷۰ باب خانه نیازمند، توزیع یک میلیون و ۵۰۰ هزار قرص نان، ۱۵۰ هزار پرس غذای گرم، سه هزار و ۵۰۰ بسته نوشت افزار و پوشاک و توزیع ۶۰ هزار بسته معیشی از جمله اقدامات انجام شده بسیج در شهرستان بوده است.
مسوول ناحیه مقاومت بسیج بجنورد افزود: بسته های معیشتی توزیع شده بین نیازمندان بین ۲ تا پنج میلیون ریال ارزش داشته است.

توزیع هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی
سرهنگ الهی راد گفت: در هفته بسیج نیز هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی برای نیازمندان آماده شده است که در حاشیه شهر و روستاهای شهرستان توزیع خواهد شد و ارزش هر بسته دو میلیون ریال است.
وی اظهار داشت: در این ایام برای افرادی که به نوعی شغل خود را از دست داده اند نیز کمک ها و مساعدت هایی برای ایجاد اشتغال خرد شده است که تاکنون برای ۱۵۰ نفر شغل ایجاد شده است.
مسوول ناحیه مقاومت بسیج بجنورد با بیان اینکه ۲۴ کارگاه تولید ماسک در دوران آغاز شیوع کرونا و کمبود این کالای بهداشتی در شهرستان فعال بود، افزود: در صورت نیاز دوباره این کارگاه ها برای دوخت ماسک و گان فعالیت خود را از سرخواهند گرفت.
الهی راد به لزوم نظارت بر اجرای محدودیت های کرونایی اشاره کرد و گفت: در این راستا نیز به دانشگاه علوم پزشکی استان و نیروی انتظامی کمک خواهیم کرد که در این رابطه ۱۰۰ نفر از بسیجیان در طرح مشارکت خواهند کرد.

اعزام ۳۰ گروه پزشکی به مناطق محروم
مسوول ناحیه مقاومت بسیج بجنورد از اعزام ۳۰ گروه پزشکی به مناطق روستایی و حاشیه شهر خبر داد و افزود: این گروهها مشتمل بر پزشک، پرستار، بهیار و افراد آموزش دیده، با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی به مردم خدمات ارایه می دهند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today