ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان راز و جرگلان گفت: برای حفظ سلامت شهروندان و با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با همکاری نیروی انتظامی در ۱۰ روز اخیر هشت آیین عروسی در این شهرستان متوقف و با برگزار کنندگان آن برخورد شد.

رضاعلی یوسفی، رئیس شبکه بهداشت و درمان راز و جرگلان اظهار داشت: دورهمی‌ها، مهمانی‌ها و تجمعات یکی از کانون‌های اصلی شیوع ویروس کرونا و افزایش مبتلایان است که متاسفانه با وجود توصیه‌های بهداشتی، برخی افراد همچنان نسبت به برگزاری این مراسم اصرار دارند.
وی با بیان اینکه بیشترین تخلفات مربوط به برپایی عروسی‌ها در مناطق روستایی این شهرستان است، خاطرنشان کرد: مسابقات اسبدوانی از برنامه‌هایی بود که معمولا در مراسم عروسی این منطقه برگزار می شد که با همکاری مسوولان انتظامی شهرستان، ماه گذشته از برگزاری ۲ مسابقه اسبدوانی نیز جلوگیری شد.
یوسفی با اشاره به بازرسی های بهداشتی مداوم از بخش های مختلف و واحدهای صنفی رازوجرگلان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال ۱۰ هزار و ۸۸۷ مورد بازرسی به منظور بررسی نحوه رعایت موازین بهداشتی و کنترل شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف شهرستان انجام شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان راز و جرگلان افزود: در پی این بازرسی ها ۲۲ واحد صنفی متخلف پلمب شد و ۶۳۸ واحد صنفی نیز اخطار کتبی و شفاهی دریافت کردند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today