باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: محدودیت‌های آرامستان‌های شهر اصفهان از جمله ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عزاداری به جز مناسک خاکسپاری، در صورت تصویب ستاد استانی کرونا اجرایی می‌شود.

احمدرضا مرادی، مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان اظهار کرد: با توجه به افزایش آمار متوفیان و تشدید محدودیت‌های کرونایی به منظور حفظ سلامت شهروندان، در صورت تصویب در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، صرفاً برگزاری مناسک خاکسپاری با حضور حداقلی افراد در آرامستان شهر اصفهان امکان‌پذیر و برگزاری مجالس ترحیم تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد شد.
وی افزود: خانواده‌هایی هم که در غم از دست دادن عزیزان خود به آرامستان باغ رضوان مراجعه می‌کنند، باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و با کمترین نفرات حاضر از هرگونه تجمع و ازدحام خودداری کنند.
مرادی با بیان اینکه توزیع هرگونه خیرات و نذورات نیز در قالب مواد غذایی غیربسته‌بندی در آرامستان‌ها ممنوع است، گفت: خانواده‌های عزادار پس از انجام مناسک خاکسپاری و یا زیارت اهل قبور به سرعت محل را ترک کنند و در این زمینه همکاری لازم را با مأموران انتظامات سازمان داشته باشند.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان بیان کرد: متوفیان کرونایی در قطعات مورد درخواست خانواده‌ها و بر اساس شیوه نامه های  بهداشتی در عمق دو متری دفن می‌شوند و چنانچه از قبل برای خرید قبر اقدام کرده‌اند و قبور آن‌ها در طبقه دوم باشد، نسبت به جابه‌جایی قبور اقدام می‌شود.
وی عنوان کرد: دفن متوفیان کرونایی شهرستان اصفهان در آرامستان باغ رضوان انجام و چنانچه بستگان قصد خاکسپاری اموات در هر یک آرامستان‌های شهری و یا روستایی شهرستان اصفهان را داشته باشند، پس از هماهنگی با مرکز بهداشت استان اصفهان اقدام می‌شود.
مرادی ادامه داد: برای خاکسپاری اموات در آرامستان‌ها، همراه داشتن گواهی فوت، شناسنامه و کارت ملی متوفی الزامی است و چنانچه فوت در مراکز درمانی اتفاق افتاده باشد، گواهی فوت توسط همان مرکز و یا در موارد خاص توسط پزشکی قانونی صادر می‌شود.
مرادی افزود: در صورتی که متوفی در منزل و یا خارج از مراکز درمانی فوت کرده باشد بستگان متوفی با تماس با مرکز اعزام خودرو‌های حمل متوفی به صورت شبانه روزی با شماره تلفن‌های ۲۰، ۲۰، ۷۲، ۳۵ و یا ۱۵۳۰ برای اعزام خودرو و انتقال متوفیان به آرامستان باغ رضوان اقدام و برای صدور گواهی فوت به واحد دادپزشکی مستقر در آرامستان باغ رضوان مراجعه کنند تا پس از صدور گواهی مربوطه، متوفی تحویل سالن تطهیر شود.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان بیان کرد: بعد از این مراحل به ساختمان شماره ۲(ساختمان خدمات امور متوفیان) مراجعه و اقدامات لازم را برای انجام مراحل اداری خاکسپاری متوفیان انجام دهند.
وی افزود: از امروز تمام این مراحل از طریق نمایشگر‌های نصب شده در سالن‌های تطهیر و ساختمان امور متوفیان و در قسمت متوفیان در اپلیکیشن سازمان آرامستان‌ها که از طریق سایت سازمان و یا کافه بازار به صورت رایگان قابلیت دانلود دارد قابل مشاهده و پیگیری است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today