فارس/ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد گفت: با اعمال محدودیت‌ در ابتدای آذرماه میزان ابتلا به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری 25 درصد کاهش یافته است اما نباید در رفع محدودیت‌ها عجله کرد.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد در جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا گفت: با اعمال محدودیت‌ در ابتدای آذرماه میزان ابتلا به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری 25 درصد کاهش یافته است اما نباید در رفع محدودیت‌ها عجله کرد زیرا حجم بیماری زیاد است و ممکن است مجدد روند ابتلا افزایشی شود.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد با بیان اینکه استان در زمینه ابتلا به ویروس در حال حاضر در جایگاه 17 قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت شهرستان‌های سامان و کیار قرمز است و شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان، خانمیرزا و اردل در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های کوهرنگ و بن زرد است و محدودیت‌ مشاغل در هر شهرستان با توجه به وضعیت موجود اعمال خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: کیت‌های تست سریع کرونا در روز گذشته وارد استان شده‌اند و در مرحله آزمایش هستند و از هفته آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت و این موضوع کمک خوبی به اجرای طرح محله محور مقابله با ویروس کرونا خواهد بود.
شیرانی تاکید کرد: یکی از مشکلات عمده در بیمارستان، ابتلای همراهان بیماران بستری به ویروس کرونا است که خوشبختانه با ورود گروه‌های جهادی به این موضوع این مشکل برطرف می‌شود اما برای بیمه این گروه‌های جهادی باید اقدام عاجلی صورت پذیرد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday