ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان، گفت: ۷ نفر دیگر به جمع قربانیان کرونا اضافه شد.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: متاسفانه طی ٢٤ ساعت گذشته ٧بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که شمار قربانیان کرونا در استان به ٣٣٨ نفر رسید.
وی افزود: هم اکنون ٣٥٦ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ١٦٥ نفر مبتلای قطعی و  ٢٩ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: خوشبختانه بنظر می رسد روند کاهشی موارد مثبت و بستری ها ادامه دارد و امید است با مشارکت آگاهانه و مسئولانه مردم استان شاهد کاهش روند مرگ و میر در طی یک تا دوهفته آینده باشیم.
یزدان پناه اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۶هزار و ۸۸ نفر گزارش شده است.
وی اضافه کرد: از ٤١٤ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج در ۲۴ ساعت گذشته حدود  ٤٧ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مربوط به  بویراحمد(٦٠ درصد)، گچساران(١٦درصد)، کهگیلویه(١٣ درصد)، چرام(٥ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان‌های استان می باشند.
یزدان‌پناه بیان کرد: تا زمان  فراهم شدن واکسن و یا هر داروی موثر بر کووید ١٩  راهی بجز رعایت دستورالعمل های بهداشتی وجود ندارد و مردم برای حفظ سلامت خود، خانواده و سایر افراد جامعه باید ضمن مشارکت در رعایت موارد بهداشتی بقیه افراد جامعه را نیز امر به معروف و نهی از منکر نمایند تا کسانی که رعایت نمی کنند بعنوان یک رفتار ناهنجار مجبور به ترک عمل ناپسند خود شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: فعلا تمرکز عموم مردم باید بر پروتکل های بهداشتی مثل استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات باشد زیرا ممکن است تا رسیدن به چرخه تولید و انتشار یک دارو، آسیب های جبران ناپذیری بر جامعه وارد شود.
وی تاکید کرد: با توجه به سرد شدن هوا بخصوص در مناطق سردسیری استان، لازم است که تهویه مناسب در مکان های سربسته مانند خانه ها و ادارات وجود داشته باشد و از دورهمی های خانوادگی پرهیز شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today