مهر/ رئيس کميسيون عمران، حمل ونقل وترافيک شوراي شهر شيراز گفت: تمامي مناطق شهري شيراز که احتمال ابگرفتگي درآن وجود داشت احصا شده و در ۵ حوزه در حال تلاش براي رفع اين مشکل هستيم.

نواب قائدي، رئيس کميسيون عمران، حمل ونقل وترافيک شوراي شهر شيراز بعد از ظهر پنجشنبه در نشست خبري در پاسخ به خبرنگار مهر بيان کرد: طي سه سال اخير با خريداري لوله‌هاي جمع‌آوري آب‌هاي سطحي تلاش شده تا نسبت به جمع‌آوري آب در سطح کلان شهر شيراز پس از وقوع بارندگي اقدام شود اين در حالي است که بر اساس اطلاعيه‌هاي اداره کل هواشناسي استان بارندگي اخير در شيراز به گونه‌اي بود که احتمال آبگرفتگي در شيراز وجود داشت.
وي اضافه کرد: شهروندان نبايد پس از وقوع بارندگي و جمع شدن برخي از روان آب‌هاي سطحي با انتشار فيلم در فضاي مجازي تمامي زحمات کارمندان شهرداري را زير سوال ببرند کمااينکه شاهد بوديم که پس از توقف باران در کوتاه‌ترين زمان روان آب‌هاي موجود در سطح جمع‌آوري شد.
قائدي تاکيد کرد: پس از وقوع سيل در سال ۹۸ در شيراز طرح جامع جمع‌آوري سيلاب در کلان شهر شيراز با همکاري ساير دستگاه‌ها تدوين شد و در اين طرح در ۵ حوزه نسبت به برطرف کردن مشکلات جمع‌آوري روان آب‌هاي سطح شهر اقداماتي طراحي و در حال اجرا است از جمله اين اقدامات مي‌توان ايجاد گور آب‌ها در بالا دست منطقه ۷ شهرداري شيراز اشاره کرد که امکان رها شدن آب در منطقه را از بين مي‌برد.
او در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبني بر عدم رضايت‌مندي مردم در خصوص اجراي طرح سنگفرش خيابان ارم نيز تصريح کرد: دو مقوله در اجراي برنامه‌هاي شهري بايد مدنظر باشد نخست افزايش کيفيت زندگي در کلان شهرها و حفظ ابعاد مختلف شهر اين در حالي است که شيراز به واسطه نقش و جايگاهي که در عرصه ملي در حوزه گردشگري دارد بايد به گونه‌اي طرح‌ها عمراني در آن اجرايي گردد که موجب رضايت‌مندي مردم و گردشگران شود و زمينه لازم براي حفظ اينگونه بناها فراهم گردد.
قائدي افزود: اجراي طرح سنگ فرش خيابان ارم يکي از اين طرح‌هاي زير ساختي است که در فاز نخست در ضلع جنوبي در حال اجرا است و اگر شرايط لازم براي اجراي ضلع شمالي نيز فراهم گردد اين طرح در اين ضلع نيز اجرايي خواهد شد.
وي در خصوص نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي نيز بيان کرد: ۱۰۰ دستگاه در دوره قبل مديريت شهرداري شيراز به ناوگان اتوبوس راني اضافه شده است و ۱۸۰ دستگاه نيز طي دوره جاري اضافه شده است با توجه به برنامه‌هاي مديريت کلان اين کلان شهر در نظر است تا نسبت به تهيه ۵۰ دستگاه اتوبوس جديد نيز اقدام شود اين در حالي است که هيچ توليد کننده داخلي امکان توليد و تحويل اتوبوس را در حال حاضر ندارد.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online