شبستان/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۳۰ درصد علت های ناباروی در استان ناشناخته است و بیشترین علت مربوط به تخمک گذاری و سندروم تخمدان پلی کیستیک است.

محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار کرد: مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان به عنوان نخستین مرکز درمان زوج‌های نابارور در زاهدان روزانه 100نفر را پذیرش می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: بررسی ها بر روی زوج های نابارور صورت گرفته مشخص شد ۳۰ درصد علت های ناباروی در استان ناشناخته است و مسائل روانی متاثر از استرس می تواند تا ۵۰ درصد بر باروری فرد تاثیر بگذارد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۶۰ کودک به روش آی وی اف در زاهدان متولد شده اند، تصریح کرد: سندروم تخمدان پلی کیستیک و اختلالات تخمدان از دلایل نازایی در استان محسوب می شود.
هاشمی شهری بیان کرد: هزینه درمان هر زوج هشت تا 10میلیون تومان است که در  مرکز ناباروری مولود فقط 10 درصد هزینه درمان از زوج ها دریافت می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افتتاح مرکز ناباروری در زاهدان دیگر زوج ها برای درمان به دیگر استان ها مهاجرت نمی‌کنند و با مراجعه به مرکز مولود خدمات لازم را دریافت می کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar