ایسنا/ نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین از اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار برای بهبود روشنایی در محور اردبیل – سرچم خبر داد.

علی نیکزاد، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از روند چهار خطه اردبیل – سرچم اظهار کرد: در کنار چهار خطه کردن این محور که از دو طرف اردبیل و زنجان شروع شده، سعی و تلاشمان بر این است تا ایرادات و اشکالات طول مسیر را از جهت بهبود تردد و ایمنی ارتقا دهیم.
وی تصریح کرد:‌ در این زمینه در کیلومتر 122 تا 133 در باب روشنایی مسیر ایرادات و اشکالاتی وجود داشت که تلاش کردیم با تجهیز این مسیر به روشنایی مناسب از وقوع تصادفات تلخ و نگران‌کننده بکاهیم.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: کل مسیر باید به سیستم روشنایی مناسب مجهز شود و در کنار آن با شناسایی نقاط حادثه‌خیز زمینه اصلاح، ترمیم و بهسازی آنها به وجود آید.
نیکزاد افزود: وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای موظف شده تا نسبت به تأمین اعتبار و همچنین خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای ارتقا ایمنی در این مسیر را تأمین کرده و به نوعی به افزایش سلامت ترددکنندگان و رانندگان کمک کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ محور اردبیل – سرچم محور اصلی در گذر از استان‌های مختلف برای رسیدن به مرکز کشور است که ضرورت دارد در کنار چهار خطه کردن آن، فضا و بستر خوبی برای ارتقا شاخص‌های ایمنی در آن نیز به وجود آید.
نیکزاد اضافه کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی در بودجه سال آینده برای جاده‌های اصلی استان به ویژه طرح‌های توسعه و بزرگراهی منابع خوبی را پیش‌بینی کرده و ما در بررسی بودجه قطعا به تأمین و تخصیص این اعتبارات کمک خواهیم کرد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today