فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۳۷ مبتلای جدید کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این خصوص اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
وی افزود: از ۳۷ بیمار بستری شده جدید، ۲۵ نفر از اردبیل، ۳ نفر از پارس‌آباد، ۳ نفر از مشگین‌شهر، یک نفر از گرمی و ۵ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
تداوم وضعیت زرد(خطر متوسط) در ۷ شهرستان
حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۱۹۵ نفر است که از این تعداد ۶۵ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، گرمی، نمین و سرعین در وضعیت زرد(خطر متوسط) و شهرستان‌های بیله‌سوار، نیر، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی(کم‌خطر) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم تا همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را جدی گرفته و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today