مهر/ قائم مقام امور مساجد استان های خراسان گفت: در طرح نذر هشتم، ماهانه هشت زندانی نیازمند در سطح استان خراسان رضوی آزاد می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مجید فاطمی ارفع، قائم مقام امور مساجد استان های خراسان اظهار کرد: در طرح نذر هشتم، در روز هشتم هرماه، هشت زندانی نیازمند به همت خیرین مساجد سطح شهر مشهد آزاد می‌شوند. طبق هماهنگی‌های انجام شده هر ماه یک مسجد انجام این فریضه الهی را متقبل می‌شود.
وی ادامه داد: کارکرد مساجد صرفاً عبادی نیست، بلکه خدمات اجتماعی هم باید در آنها اتفاق بیفتد. همانطور که در جریان بیماری کرونا مساجد پایگاه مردمی قرارگاه مواسات بود و کمک‌های معیشتی از طریق مساجد به دست مردم می‌رسید. بنابراین مساجد می‌توانند رویکردهای متنوعی داشته باشند.
قائم مقام امور مساجد استان های خراسان افزود: طبق تأکیدات مقام معظم رهبری، مساجد باید در خط مقدم خدمت به مردم باشند و طبق همین مسئله در قرارگاه مواسات با رویکرد مسجد محوری و ابتکار نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خدمات اجتماعی خوبی به مردم ارائه شد.
فاطمی ارفع درباره طرح نذر هشتم اضافه کرد: در این طرح با اعلام آمادگی و همکاری سازمان زندان‌ها تا کنون حدود ۳۵ زندانی نیازمند آزاد شده‌اند و از ماه جاری هم این طرح در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.
وی ضمن تأکید بر مردمی بودن این طرح گفت: برای تداوم این طرح نیاز است تا مساجد و مردم همت بیشتری داشته باشند، زیرا اگر این کار به دست به دست نهادهای مختلف باشد تداوم نخواهد داشت و مردم هستند که می‌توانند آن را زنده نگه دارند.
قائم مقام امور مساجد استان های خراسان درباره مراقبت‌های بعد از آزادی هم گفت: مدیریت اجتماعی سازمان رسیدگی به امور مساجد در حال فعالیت برای اشتغال این زندانیان آزاد شده است تا در آینده مجدد به بزهکاری دست نزنند و به زندان برنگردند.به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar