ایرنا/ براساس بررسی های اولیه انجام شده زمین لرزه ای به بزرگی چهار و یک دهم ریشتری ساعت ۱۰ و ۳۶ دقیقه و ۱۷ ثانیه امروز تا کنون خسارت خاصی نداشته است.

مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان اظهار داشت: این زمین لرزه در محدوده شهرستان بندرخمیر به وقوع پیوست که تیم ارزیاب به منطقه وقوع این زمین لرزه اعزام شده و با دهیاران منطقه تماس برقرار شده است.
وی بیان کرد: گزارش نهایی بررسی‌های این زمین لرزه تا ساعتی دیگر جمع‌بندی می‌شود و نیروهای هلال احمر برای امدادرسانی احتمالی مورد نیاز درحالت آماده باش قرار دارند.
مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نیز گفت: در پی زلزله‌ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر  در ساعت ۱۰:۳۶ حد فاصل بندرخمیر و بندرلنگه، طی تماس‌های تلفنی با فرمانداران، بخشداران، دهیاران شهرستان‌های تحت تاثیر این زمین لرزه، خسارت جدی گزارش نشده که نتایج خسارات احتمالی پس از بررسی و جمع‌بندی نهایی در اطلاعیه بعدی اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی افزود: در همین زمینه تیم های امدادی و ارزیاب به‌منظور بررسی دقیق خسارات احتمالی به مناطق اعزام شده‌اند و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان‌های خمیر و بندرلنگه در وضعیت آماده‌باش هستند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today