ایرنا/ فرمانده پلیس راه خلخال _ زنجان گفت: راه‌های ارتباطی خلخال در جنوب استان اردبیل برفی و لغزنده بوده و برای پیشگیری از هر گونه حوادث رانندگی جاده‌ای رانندگان جوانب احتیاط را راعایت کنند.

سرهنگ نجات حمزه، فرمانده پلیس راه خلخال _ زنجان در این باره اظهار کرد: بارش برف که از شب گذشته در مناطق جنوبی استان آغاز شده، هم‌اکنون نیز ادامه دارد.
وی اظهار کرد: به علت بارش برف همراه با کولاک و یخبندان جاده خلخال - اسالم به ویژه گردنه سخت و صعب‌العبور الماس همراه داشتن زنجیرچرخ و رعایت کامل مقررات تردد برای رانندگان عبوری ضروری است.
سرهنگ حمزه با توصیه به مردم برای پرهیز از سفرهای غیرضروری و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: همراه داشتن لوازم گرمازای زمستانی از جمله پتو، مطمئن بودن از عدم وجود اشکال فنی خودرو، داشتن عاج کافی در لاستیک‌های خودرو، بستن کمربند ایمنی و رعایت سرعت مطمئنه برای پیشگیری از وقوع حوداث احتمالی ناشی از رانندگی در روی جاده برفی و یخی به رانندگان توصیه می‌شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال نیز گفت: برغم بارش برف در منطقه غیر از راه‌های خلخال به پونل، ماسوله و ماسال سایر راه‌های ارتباطی بین‌شهری و روستایی این شهرستان باز بوده و تردد خودروها با استفاده از زنجیرچرخ جریان دارد.
معروف خسروی اظهار کرد: شدت کولاک در جاده ارتباطی خلخال - اسالم فروکش کرده ولی به علت سردی هوا و یخبندان سطح جاده استفاده از زنجیرچرخ برای عبور از گردنه الماس لازم است.
وی به رانندگان توصیه کرد ضمن پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری، قبل از سفر از آخرین وضعیت این جاده از طریق تماس با تلفن اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال اطلاع حاصل کنند.
او گفت: موج جدیدی از بارندگی برف و کولاک از عصر فردا شنبه آغاز می‌شود که حجم بارندگی و شدت کولاک قابل توجه خواهد بود.

  

  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today