خبرگزاری اقتصادی ایران/ مدیر شبکهٔ بهداشت و درمان شهرستان آبیک از شناسایی ۱۹ مورد مثبت کرونای جهش‌یافته در شهرستان آبیک خبر داد و گفت: تا به امروز ۵۹۰ مورد خوشه یابی در این شهرستان انجام شده است.

محسن چیت‌سازان مدیر شبکهٔ بهداشت و درمان شهرستان آبیک اظهار کرد: از ۲۱ بهمن و بعد از شناسایی اولین مورد کرونای جهش یافته اقدامات و تمهیدات لازم اندیشیده شد تا علاوه بر اینکه مانع پیشرفت بیماری شویم، شناسایی افراد مرتبط و خوشه یابی نیز به درستی انجام شود.
وی افزود: در این راستان ۵۹۰ مورد خوشه یابی و نمونه گیری انجام شد و سعی شد از تمام افرادی که با بیماران مرتبط بوده‌اند تست گرفته شود که تا به امروز ۱۹ بیمار با وضعیت کرونای جهش یافته مثبت در آبیک شناسایی شده‌اند.
مدیر شبکهٔ بهداشت و درمان شهرستان آبیک ادامه داد: در طی این مدت از بیش از ۱۵۰۰ نفر نمونه گیری شد که ۱۶۰ مورد مثبت به کرونا نیز مشاهده شده است.
وی با بیان اینکه به ازای هر مورد مثبت در آبیک، بیش از ۱۰ نفر نمونه‌گیری انجام می‌دهیم، اضافه کرد: تلاش شده تا با تست‌های مورد نیاز و قرنطینه افراد مبتلا زمینه انتشار بیماری گرفته شود.
چیت‌سازان از قرنطینه روستای حسین آباد که فرد مبتلا به کرونا انگلیسی و خانواده او در آنجا زندگی می‌کردند خبر داد و گفت: در هیچ جای کشور شاهد چنین اتفاقی نبودیم و سعی شد به مردم روستا خدمات مورد نیاز نیز ارائه شود.
وی در پایان یادآور شد: در این بین نیاز است دستگاه‌های دیگر نیز از برگزاری تجمعات و همچنین شلوغی در ادارات خودداری کنند تا شاهد وقوع اتفاق بدتری در شهرستان نباشیم.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today