ایرنا/ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: راه ارتباطی ۹۵ روستای استان که در اثر بارش برف و کولاک دو روز گذشته بسته شده بود، بازگشایی شد.

غلامرضا رسول زاده، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه همچنان راه ارتباطی ۲۵ روستای شهرستان های بستان آباد، چاراویماق، هشترود و مرند در پی کولاک همچنان بسته است، ابراز کرد: هم اکنون نیروهای راهداری مشغول بازگشایی راه ارتباطی این روستا هستند و در صورت فروکش کردن کولاک راه ارتباطی آن ها تا پایان امروز بازگشایی می شود.
وی افزود: در پی بارش‌ دو روز گذشته و در راستای باز نگهداشتن جاده‌های استان، ۱۱ هزار و ۴۴۰ کیلومتر- باند از راه‌های استان از سوی گروه‌های راهداری برف‌روبی و در این عملیات و به منظور جلوگیری از لغزندگی جاده ها بیش از دو هزار و ۵۴۰ تن مخلوط شن و نمک استفاده شد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این مدت نیروهای راهداری راه ارتباطی ۳۶۵ روستای استان را برف روبی و به بیش از ۷۰ خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرده و بیش از ۲۵ مسافر را در راهدارخانه ها اسکان دادند.
رسول زاده با بیان اینکه در عملیات راهداری زمستانی در سطح استان ۳۷۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین فعال هستند، ادامه داد: این دستگاه ها شامل بلدوزر، لودر، گریدر، کامیون، برف خور، نمک پاش، تراکتور و سایر دستگاه های سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده اند.
وی به مردم و مسافران توصیه کرد: در این فصل قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today