فارس/ نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه آبرسانی بن- بروجن طرحی نیست که با حکم یک قاضی در استان دیگر متوقف شود، گفت: اجازه نمی‌دهیم با اقدامات نسنجیده آرامش مردم چهارمحال و بختیاری بهم بریزد.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری، نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی امروز با بیان اینکه پروژه آبرسانی بن- بروجن طرحی نیست که با حکم یک قاضی در استان دیگر متوقف شود، گفت: اجازه نمی‌دهیم با اقدامات نسنجیده آرامش مردم چهارمحال و بختیاری بهم بریزد.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسؤولان باید دقت کنند از حرکات و رفتارهایی که با احساسات مردم بازی می‌کند خودداری شود.
وی افزود: این بسیار بی‌معنی است که به مردم استانی که خود آب دارند بگوییم شما حق برداشت ندارید و این آب باید برای مصارف صنعت و کشاورزی به استان دیگر انتقال پیدا کند، این بازی با احساسات مردم است.
جعفری اضافه کرد: هشدار می‌دهیم در این موقعیت حساس باید از حرکاتی که احساسات مردم را برمی‌انگیزد، خودداری شود.
وی توضیح داد: پروژه آبرسانی بن- بروجن که برای تأمین آب شرب نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری است از معدود طرح‌هایی است که در استان ما تمام مجوزات زیست‌محیطی و تخصیص را دارد.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: این پروژه نیاز آب شرب نیمی از مردم استان را تأمین خواهد کرد که تنها 200 الی 250 متر آن در استان همجوار قرار دارد و علی‌القاعده قاضی یک استان دیگر نمی‌تواند برای توقف پروژه‌ ما حکمی صادر کند.
وی عنوان کرد: اگر قرار است پروژه‌ای تعطیل شود باید پروژه‌هایی مانند تونل اول کوهرنگ، تونل دوم و سوم که فاقد برخی مجوزات است و همچنین گلاب که هیچ مجوزی ندارد، تعطیل شود.
جعفری ادامه داد: وقتی قرار است پروژه‌ای که برای تأمین آب شرب مردم استان خودمان است تعطیل شود باید تمام پروژه‌های آبرسانی برای استان‌های دیگر هم تعطیل شود.
وی با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی بن–بروجن بارگذاری جدید به شمار نمی‌رود بلکه در تمام اسنادبالادستی وزارت نیرو و جهادکشاورزی تأمین آب شرب در اولویت است و صنعت و کشاورزی در مراتب بعدی قرار دارد، گفت: تمامی مسؤولان کشوری بر اجرای این پروژه صحه گذاشته‌اند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday