تسنیم/ بیمارستان ۳۲ تخت‌خوابی شهرستان سیب و سوران حالا در آستانه هفت سالگی از شروع ساختش بلاتکلیف است و معلوم نیست چه زمانی افتتاح می‌شود.

پروژه ساخت بیمارستان 32 تخت‌خوابی شهرستان مرزی سیب و سوران در شرق استان سیستان و بلوچستان  از سال 1393 آغاز شد؛ اما به دلیل نبود اعتبار چند سالی است متوقف شده و زمان تکمیل آن در ابهام است.
محمدباسط درازهی، نماینده وقت مردم شهرستان‌های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی شهریورماه 1396 در این رابطه ابراز کرد: با افزایش اعتبار این بیمارستان تا 18 میلیارد تومان، امید می‌رود ساخت این پروژه تا پایان سال به اتمام برسد.
همچنین عبدالصمد عیسی‌زاده، فرماندار وقت سیب و سوران هم  آبان‌ماه سال 1396 در این رابطه گفته بود: چنانچه ردیف اعتبار تعیین شده تخصیص پیدا کند، ساخت این بیمارستان تا نیمه اول سال 97 به پایان می‌رسد و مردم محروم سیب و سوران از خدمات بهداشتی و درمانی استاندارد بهره‌مند می‌شوند.
با این حال بعد از گذشت چندین سال از کلنگ‌زنی این بیمارستان و قول افتتاح آن توسط مسئولین، همچنان کار فیزیکی بیمارستان به اتمام نرسیده است.
مجیب حسنی فرماندار سیب و سوران هم در این خصوص می‌گوید: از نظر اعتبار مشکلی برای بیمارستان وجود ندارد و از اعتبارات جهش تولید، 20 میلیارد تومان برای آن اختصاص یافته؛ اما مشکل عدم رغبت پیمانکاران برای شرکت در مناقصه داریم.
وی افزود: مرحله ‌آخر مناقصه برگزار شده؛ اما نتیجه همچنان مشخص نیست؛ 50 درصد پرسنل بیمارستان نیز جذب شده‌اند و در بیمارستان‌های شهرستان‌های اطراف مشغول به کار هستند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today