باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: تست سریع کرونا در مراکز ۱۶ ساعته به صورت رایگان انجام می‌شود.

محمد خیراندیش، رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان در این باره اظهار کرد: از ماه‌های گذشته تا کنون تست سریع کرونا در همه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی برای همه افرادی که با بیماران مبتلا به کرونا در ارتباط بوده اند انجام شد
او با تأکید بر اینکه برخی از بیماران مبتلا به کرونا هیچ گونه علامتی ندارند، اما ناقل بیماری هستند و ویروس را به دیگران انتقال می‌دهند بیان کرد: به منظور شناسایی بیماران در مراحل نخست ابتلا به کرونا و پیشگیری از گردش ویروس در جامعه، تست سریع کرونا در همه مراکز خدمات جامع سلامت به صورت رایگان انجام شد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه نتیجه تست سریع کرونا پس از گذشت نیم ساعت اعلام می‌شود، گفت: بیمارانی که به موقع شناسایی و کنترل شوند احتمال بهبودی بیشتری دارند.
خیراندیش با بیان به اینکه در ایام نوروز همه مراکز بهداشتی به صورت شیفتی فعال بودند، تاکید کرد: از مردم تقاضا داریم در صورت بروز هرگونه علائم تنفسی و شبیه به سرماخوردگی به مراکز ۱۶ساعته غربالگری کرونا مراجعه کنند.
او با اشاره به اینکه از روز‌های گذشته شاهد افزایش مراجعه بیماران تنفسی به مراکز درمانی و غربالگری هستیم یادآور شد: دید و بازدید‌های ایام نوروز، ورود مسافران به استان و دورهمی‌های خانوادگی سبب بدتر شدن شرایط کرونا در استان شده است.
خیراندیش با بیان اینکه عملیات واکسیناسیون کرونا از ۲۱ بهمن ماه سال گذشته در همدان آغاز شده است، گفت: تیم‌های بهداشتی بر اساس اولویت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در بیمارستان‌ها حاضر شده و واکسن را برای گروه‌های هدف تزریق می‌کنند.
او با تأکید بر اینکه مردم باید بیش از پیش شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند بیان کرد: هرگونه عادی انگاری شرایط زمینه بروز موج جدیدی از بیماری را فراهم می‌کند.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today