فارس/ امام جمعه همدان با بيان اينکه همواره تايع سياست‌هاي ستاد مقابله با کرونا بوديم و از اين به بعد نيز هستيم گفت: البته گله‌مندي‌هايي از نوع تصميم گيري‌هاي ستاد داريم، از آنجا که هيچ گزارشي مبتني بر ايجاد آلودگي جدي در محيط‌هاي مساجد نداشته‌ايم تعطيلي نماز جماعت توجيه منطقي ندارد.

آيت‌الله حبيب‌الله شعباني، امام جمعه همدان با تاکيد بر اينکه در طول يک سال گذشته در مقام عمل با ستاد پيشگيري از کرونا همراه و هماهنگ بوده‌ايم، اظهار کرد: همان طور که تا به امروز تمام دستورات ستاد ملي و استاني مقابله با کرونا را اجرا کرده‌ايم، از اين به بعد هم خود را تابع ستاد و ملزم به اجراي دستورات آن مي‌دانيم.
وي با بيان اينکه البته گله‌مندي‌هايي از نوع تصميم گيري‌هاي ستاد مقابله با کرونا داريم، گفت: بعد از گذشت ۱۳ ماه تجربه مقابله با کرونا، اين سوال وجود دارد که چرا در ايام عيد، در زمينه سفرهاي نوروزي تصميمات غيرکارشناسي توسط ستاد گرفته شد و سفر به بعضي از کشورهاي پرخطر آزاد گذاشته شد و شاهد چند ميليون تردد خودرو به شهرهاي شمالي بوديم.
امام جمعه همدان با تاکيد بر اينکه رفتارهاي دوگانه ممکن است باعث سلب اعتماد عمومي شود، مطرح کرد: در روزهاي منتهي به عيد نوروز وزير بهداشت ملتمسانه درخواست عدم برقراري سفر را داشت، اما تصميم‌هاي ستاد مقابله با کرونا، مانع انجام سفر نشد.
وي با اشاره به اينکه پروتکل‌ها و سياست‌هاي ستاد ملي بايد بعد از تجربه ۱۳ ماهه به‌روزرساني شود، عنوان کرد: به طور مثال از آنجايي که هيچ گزارشي مبتني بر ايجاد آلودگي جدي در محيط‌هاي مساجد نداشته‌ايم، بنابراين سياست ستاد در مورد مساجد و برگزاري نماز جماعات بايد مبتني بر واقعيت‌هاي يک ساله گذشته باشد.
نماينده ولي فقيه در استان همدان تصريح کرد: البته تعطيلي نماز‌هاي جمعه به لحاظ تراکم جمعيت، قابل توجيه است، اما تعطيلي نماز جماعت مساجد توجيه منطقي ندارد.


آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today