ايرنا/ فرماندار خلخال گفت: با افزايش شمار مبتلايان به ويروس کرونا وضعيت در اين شهرستان از زرد به نارنجي تبديل شد.

فريدون بابايي، فرماندار خلخال در اين باره اظهار کرد: در حالي که بيش از يک ماه وضعيت  کرونا در خلخال زرد و حالت ثبات به خود گرفته بود با ورود انبوه ميهمانان نوروزي  شمار ابتلا به کرونا در اين شهرستان سير صعودي به خود گرفته و امروز وضعيت خلخال از ثبات خارج و تبديل به نارنجي شد.
رئيس ستاد قرارگاه فرماندهي مقابله با کرونا خلخال اشاره کرد: پس از گذشت بيش از ۴۵ روز از ايام عاري از فوتي کرونا در خلخال در طول ۴۸ ساعت گذشته نخستين فوتي کرونا در سال ۱۴۰۰ در اين شهرستان به ثبت رسيد.
بابايي اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته  ۱۷  مبتلا به کرونا دربخش داخلي و پنج  بيمار مبتلا در بخش ويژه کروناي بيمارستان امام خميني خلخال بستري بوده است.
وي افزود: علاوه بر بيماران بستري در بيمارستان خلخال، در حال حاضر ۳۴۵ مبتلا به کرونا نيز در منازل خود در حال قرنطينه کامل خانگي و گذران دوره بيماري هستند.
فرماندار خلخال گفت: با رفتن مسافران و کاهش آمار ابتلا به کرونا در بخش شاهرود اين شهرستان هم اکنون وضعيت در اين بخش از حالت قرمز خارج و همانند ساير مناطق خلخال وضعيت اين منطقه نيز نارنجي است. 
فرماندار خلخال يادآور شد: عادي‌انگاري‌ها و بي‌توجهي به پروتکل‌هاي بهداشتي، در افزايش آمار بستري‌ها و مبتلايان به کرونا در شهرستان خلخال موثر بوده و براي پيشگيري از ادامه اين روند رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي از سوي مردم شهرستان ضرورت دارد.

 
  
 

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today