ايرنا/ معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري از آغاز ثبت نام آزمون ورودي مدارس نمونه دولتي براي سال تحصيلي آينده خبر داد.

فيروز عسگري، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري بيان داشت: ثبت‌نام دانش‌آموزان پايه نهم براي مدارس نمونه از 21فروردين ماه آغاز شد و تا ۱۰ روز ادامه دارد و دانش‌آموزان متقاضي شرکت در آزمون به سايت sanjesh.chbedu.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.
وي با اشاره به اينکه تمامي مراحل از جمله ثبت‌نام، اعلام نتايج، درخواست تجديد نظر آزمون از طريق سامانه ثبت نام خواهد بود، گفت: تمامي دانش‌آموزان پايه نهم که داراي معدل کتبي۱۷ در ارزشيابي نوبت دوم باشند امکان شرکت در آزمون را دارند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري گفت: هر داوطلب در نمونه برگ تقاضا ثبت‌نام يک رشته تحصيلي از شاخه نظري را انتخاب خواهد کرد. 
به گفته وي، با برگزاري اين آزمون ۹۱۸ نفر از دانش‌آموزن به مدارس نمونه دولتي راه پيدا خواهند کرد.
عسگري اظهارداشت: هم‌اکنون ۱۱ مدرسه نمونه دولتي در استان فعال است و دانش‌آموزان پذيرفته شده در ۳۰ کلاس رشته سال تحصيلي جديد را آغاز مي‌کنند.
وي گفت: آزمون ورودي مدارس نمونه دولتي، ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۸ تيرماه برگزار خواهد شد.
به گفته وي، در آزمون ورودي به مدارس نمونه سال گذشته چهار هزار دانش‌آموز دختر و پسر شرکت داشتند.
امتحانات هماهنگي شبه نهايي پايه ۱۲ در چهارمحال و بختياري  آغاز شد
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري گفت: امتحانات هماهنگ شبه‌نهايي پايه دوازدهم از ابتداي آغاز شد تا دانش‌آموزان براي حضور در امتحانات اصلي  آماده شوند.
عسگري هدف از برگزاري اين امتحانات را شناخت معلمان از وضعيت آموزشي دانش‌آموزان، نقاط قوت و ضعف آنها و آشنايي با نمونه سوالات امتحان نهايي و مرور مطالب درسي و خود ارزيابي عنوان کرد و گفت: با  توجه به شرايط کرونايي و آموزش غيرحضوري دانش‌آموزان يک عامل نگران کننده براي تحقق اهداف تربيتي و آموزش است.
وي به تهيه و توليد فيلم آموزشي با رويکرد حل سوالات امتحانات نهايي سالهاي گذشته اشاره کرد و گفت: اين برنامه‌ها براي رشد و ارتقاء آموزش و کيفيت بخشي به امر آموزش اجرا شده است.
در سال تحصيلي جديد ۲۱۳ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصيلي در استان مشغول تحصيل هستند.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday